Borůvky chřadnou



host - 16.8 (?)
7.8.2023 22:25

"Obyčejná" rašelina nexistuje. Vy jste přehlédla, že to pak upřesnila a pak přesadila do substrátu do borůvky. A substrát pro borůvky je jen reklamní tahák, nejlepší je rašelina Hawita, frakce 5-10.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 210.156 (?), 8.8.2023 6:47

Vsak se podivejte, madam, 13, resp. 12 a tri ctvrte stran diskuze se resi jak zmerit pH a jak to nutne chcete ale strcit do toho korunu, to uz jako ne. Mate to rozbite, asi uz to prestava byt prinosne pro ostatni.

..."komu není rady, tomu není pomoci" 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.66 (?), 8.8.2023 7:06

Mně to přijde zajímavé. Je jedno, kolik to má stránek. Když se vám to nelíbí, tak to nemusíte číst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 8.8.2023 12:57

A na to, že do toho nechci strčit ani korunu, jste pane 210.156 přišel jak? No nic, na takové příspěvky asi opravdu nemá smysl reagovat, protože se nesnažíte radit, ale jenom rejpat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.182 (?), 7.8.2023 21:17

Už jsem do tohohle vlákna nechtěla psát, ale to pH půdy jsem lakmusovým papírkem měřila tak, jak jsem vám to popsala. Že vám to nebylo vhod, je váš problém. Papírky i s poštovným byly za pár korun, holt potřebujete dražší testy.

Podle toho, jak bez problémů rostou a plodí borůvky sousedovi (který ovšem nešetřil při výsadbě a koupil rašelinu určenou pro borůvky), si myslím, že problém je v zemině. Ono se nevyplatí šetřit na nesprávném místě.                     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.8 (?), 7.8.2023 21:28

Paní Lído, pěstujete kan. borůvky? Asi ne, ale hlavně že radíte, i když jste je viděla jen u souseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.182 (?), 7.8.2023 21:40

Kanadské borůvky jsem kdysi pěstovala, ale na chuť to nebylo ono, tak šly pryč, stejně jako později kamčatské (zimolez). A malá poznámka :  když někoho napadáte, tak se alespoň podepište!                                Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.8 (?), 7.8.2023 21:53

Vy jste tu napadala paní Vlaďku, že se jí nelíbil Váš nesmyslný nápad s lakmusovými papírky. A ještě jste jí pomlouvala, že šetří na rašelině, i když nevíte co a za kolik si koupila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.182 (?), 7.8.2023 22:08

Nepomlouvala - o té obyčejné rašelině psala hned v úvodu, asi jste to přehlédl.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.8 (?), 7.8.2023 22:25

"Obyčejná" rašelina nexistuje. Vy jste přehlédla, že to pak upřesnila a pak přesadila do substrátu do borůvky. A substrát pro borůvky je jen reklamní tahák, nejlepší je rašelina Hawita, frakce 5-10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 7.8.2023 23:19

Ráda bych to uvedla na pravou míru.
1. Borůvky jsem nepřesazovala do rašeliny, ale do substrátu pro borůvky (a rozhodně nebyl levný).
2. Rašelinu mám z Mountfieldu, je na ní napsáno směs bílé a černé vršovištní rašeliny. Proti tomu substrátu na borůvky byla levná.
3. Borůvky ve zmíněné rašelině nikdy nebyly, uvažuju že je do ní přesadím na radu několika přispěvatelů, pokud se jejich stav nezlepší pohnojením zelenou skalicí, kterou jsem dnes večer borůvky postříkala.
4. Rašelinu Hawita, frakce 5-10 bohužel nemám, snad bude stačit ta co mám. Příště se pokusím sehnat tu zmíněnou Hawitu.
5. Měřením PH půdy lakmusovým papírkem opravdu moc nevěřím, pokud paní Lído opravdu půdu takto měříte a funguje vám to (naměříte různé hodnoty na různé půdě a třeba čisté rašelině), tak jsem měla asi starý papírek, nebo to neumím. Stejně bych ale raději nějaký přesnější test, než vyhazovat peníze za něco, o čem si nejen já myslím, že to nebude fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika