Borůvky a voda



host - 45.65 (?)
30.5.2018 13:38

Ja pred lety zasadil boruvky tam, odkud jsem pokacel starsi smrk. Zadny substrat jsem nedaval, jen jsem promichal pudu s hrabankou a zahazel mulcovaci kurou. Tim v zasade moje pece skoncila, temer nezalevam, jen kdyz je echt sucho (a to jsou na dost suchem stanovisti) a ja si zrovna vzpomenu, pohazim lehce hnojivem tak jednou za dva roky a kere krasne rostou a jsou obsypany boruvkami. Nekdy ma hold nejlinejsi sedlak nejvic boruvek :D. Nebo moc pece take skodi?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kostrata - (3) - 110.203 (?), 29.5.2018 21:23, zobrazeno: 4173x

Začaly mě odcházet borůvky. Malé listy, seschlé plody a vůbec žádné přírůstky. 4kusy z 10. Péče stejná.Každá je ve 160l substrátu pro borůvky. Na jaře dávám granulované hnojivo a každý týden konev rozpustného. Když bylo to vedro tak jsem ob den zaléval. Nemohl jsem je utopit? Suchem to určitě nebylo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 30.5.2018 11:18

To je máš v zemi nebo v nějakém kontejneru? Pokud v zemi, máš něčím oddělenou okolní zeminu od substrátu? Co je to za substrát? Některé stojí za h***o a často je lepší použít čistou rašelinu. Jak staré jsou to rostliny?

Jinak kanadky jen tak neutopíš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kostrata - (3) - 110.203 (?), 30.5.2018 17:46

Jsou v zemi a jsou oddělené folií. Dno jsem propíchal aby voda mohla odtékat. Substrát je na borůvky z Rašelina Soběslav. Rostliny jsou tři roky staré. Zbytek krásně roste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 30.5.2018 18:22

Některé prostě nerostou. Čím dřív se to pozná, tím líp. Těžko říct čím to je, nahradit jinými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.193 (?), 30.5.2018 18:24

Kolik davate vody na rostlinu pri zalivce (obden)?

A kolik a jakeho hnojiva do konve (1x tydne)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.65 (?), 30.5.2018 13:38

Ja pred lety zasadil boruvky tam, odkud jsem pokacel starsi smrk. Zadny substrat jsem nedaval, jen jsem promichal pudu s hrabankou a zahazel mulcovaci kurou. Tim v zasade moje pece skoncila, temer nezalevam, jen kdyz je echt sucho (a to jsou na dost suchem stanovisti) a ja si zrovna vzpomenu, pohazim lehce hnojivem tak jednou za dva roky a kere krasne rostou a jsou obsypany boruvkami. Nekdy ma hold nejlinejsi sedlak nejvic boruvek :D. Nebo moc pece take skodi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 30.5.2018 14:08

Borůvky nesnášejí vyšší hladinu živin v půdě. Možná je to i trochu odlišné dle odrůd. A tak jste jim nejspíše zasolil stanoviště. Hnojí se až když začnou růst, do té doby to nemá kladný význam spíše naopak. Zálivka obden nevadí. i z o

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 30.5.2018 18:32

Viděl bych to na přehnojení - zasolení substrátu. Hnojivo zřejmě obsahoval ji nakoupený substrát a pokud doplňujete tolik kolik píšete, tak prostě čím slabší rostlina, tím dříve spálená.

Další možností je, že jste v okolí dělal nějaký postřik a úlet zasáhl borůvky. Některé insekticidy na bázi organofosfátů (např. Reldan) působí na borůvky jako defoliant.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika