Borůvka - usycha



host - 91.196 (?)
25.8.2020 12:54

Ta šklebící se rostlina byla asi stará sazenice, které nebyly při výsadbě rozvolněny kořeny. Po dalším vysílení přes plody nasadila ml.lístky, ty utrpěly slun. úžeh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 234.157 (?), 22.8.2020 16:09, zobrazeno: 2568x
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na borůvku. Po odplození začala usychat. Plody napichaly vosy, takže jsem vlastně žádnou borůvku neochutnala. Je zasazená na jižní straně v substrátu na borůvky. Sadila jsem ji asi někdy v květnu. Začátkem srpna začala usychat. Jsou dva kultivary vedle sebe, okolo jsou jahody a za ohradnikem v záhonu je malina a ostružina. Přijde mi, jestli ji nespalilo slunce. Druhá borůvka taky začala usychat, ale pak ji přikryl výhon maliny a usychat přestala a je zelená. Myslíte, že to může být tím sluncem? Mám ji přesadit někam více do polostínu? Nebo mám ji nějak pohnojit? Nevadí, že jsou okolo ty jahody, aby je to hnojení nespalilo. Děkuji moc za rady. Teď jsem se divala, že na ní začínají rasit nové lístky, tak snad přežije. Fotky usychajici a zelené borůvky, která je přikrytá malinou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 23.8.2020 14:55

...vosa ovoce nenapichuje. Má kusadla. Při konzumaci se zadečkem jen opírá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.144 (?), 23.8.2020 17:01

Borůvku do jámy 50x50x50 cm, vyložené folíí. Substrát čistá rašelina + mulčovací kůra + trochu písku. Jinak zajdou dříve či později. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.177 (?), 24.8.2020 19:05

Substrat pro boruvky je v podstate cista raselina, v tom problem nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 25.8.2020 12:54

Ta šklebící se rostlina byla asi stará sazenice, které nebyly při výsadbě rozvolněny kořeny. Po dalším vysílení přes plody nasadila ml.lístky, ty utrpěly slun. úžeh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.124 (?), 25.8.2020 23:47

borůvky trpí na řadu houbových a virových chorob, například fytoftora a různé virové mrtvice. mě z 10borůvek zbylo tak 3 plodící kusy.  V době květu nebo po sezoně lze na houbové choroby zkusit Aliette, Signum ap. Danik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 26.8.2020 7:10

Spíše to bude problém s kořeny. Anebo taktéž okousaný kořenový krček. Tady bude každá rada drahá. Previcur proti půdním patogenům, přidal bych třeba Karate kdyby to něco okusovalo a zalít. Ale postřiky (výsledek nejistý) Vás vyjdou dráž než nová rostlina. No a příště sázet tak, aby rostlina měla svůj prostor. Tady to dobře růst může jen stěží. V tak hustém zapojení budou problémy vždy. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.144 (?), 26.8.2020 8:27

U borůvek se vyplácí (mně se vyplatilo) sázet urostlé silné vysoké sazenice. Líp se ujímají a prosperují. Když zasadíte nějakou mrňku protože byla levná, bude chšádnout až uchšádne. A roky ubíhají a žádný užitek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika