Arguta, kolomikta, aktinidie



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
20.3.2010 18:29

jemné listy, širší, ozubené, a navíc na jaře nabírají barvu do bíla, růžova, fialova,to je kolomikta.Ted teda potřebujete z kruhu samce arguty a samici kolomikty.až to dopěstujete, tak si pochutnáte. Včera mi zas jeden vynydal, že jsem mu dal sazenice, jemu přežila jen jedna, ta rostla   do nekonečna a nic nerodila, tak se nepřišel zeptat co s tím, ale vyhodil to a zanadával si na mně a i mně když mne potkal.Jsou i takoví zahrádkáři.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 97.198 (?), 6.11.2009 9:20, zobrazeno: 10208x

Dobrý den,

můžete mi, prosím, někdo objasnit, co vlastně pěstuju, když mám aktinidie? Jsou to arguty? Nebo nějaká jiná odrůda? Mám v tom hrozný zmatek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.10 (?), 6.11.2009 17:38
Actinidia je rod rostlin z nichž se některé druhy pěstují pro ovoce např druhy "arguta", "kolomikta", "deliciosa" apod. U jednotlivých druhů existují různé variety a odrůdy u arguty např. Weiki, Issai atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.105 (?), 7.11.2009 9:30

Aha, už tomu rozumím, díky. Takže ale pořád nevím, co vlastně pěstuju, musím pátrat dál:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 8.11.2009 12:47

nemůžete vyfotit list, třeba už hnijící? a máte dvě rostliny? neb jednu?kde a jako co vám to prodali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.105 (?), 8.11.2009 19:32

Mám tři samice a jednoho samce. Koupila jsem je od manželky pana Hejduka. Teda od nich mám jen ty samice, samci se jim nevyvedli, toho jsem koupila v Kruhu u Vrchlabí. Fotku dodám, ale teď žádnou nemám, omlouvám se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 10.11.2009 9:41

tak by to melo vyj ít, j en trpe livost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.164 (?), 16.11.2009 21:48

Pan Hejduk pěstoval aktinidie arguta.Aktinidií je mnoho druhů.Původně popsané druhy jsou těžko odlišitelné, třeba arguta, jak tomu říkáme my je původně popsána si jako 12 druhů.tyto druhy jsou si hodně blízké, navzájem se opylí.Mnohé jiné druhy jsou jednoznačně určitelné.Vám jde asi o to, aby samec z kruhu opylil samice od p. Hejduka.Porovnejte si listy, jsou-li podobné je to vpořádku.jinak v kruhu mají i a.kolomiíkta, doufám, že vám nedali samce z ní, ten by vám to neopylil.Opylil by vám samici z druhu kolomikta, což vůbec není k zahození, je to zdravé a mně to chutná. U aktinidií si ale musíte vyzkoušet, zda na ně nemáte alergii.Pokud ano, tak je jíst jen omezeně nebo některé moc citlivé osoby je nesnesou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 3.12.2009 8:24

je to silné, moc chutné a moc zdravé papáníčko, každý kdo to dopěstoval je s tím nadšen a nedal by to pryč ani za nic.jsou však takoví, kteří s rostlinami málo cítí a v období největšího sucha tam ani konev nenalijou a pak se diví, že rostlina uhynula.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.233 (?), 5.1.2010 10:38

Alergie se nebojím, zatím se nikomu z nás nikdy na nic neprojevila, tak snad to bude dobrý. Ty od pana Hejduka mají takové tvrdé kožnaté listy, ten samec z Kruhu je má jemné, tak doufám, že to není zrovna ta druhá odrůda:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 20.3.2010 18:29

jemné listy, širší, ozubené, a navíc na jaře nabírají barvu do bíla, růžova, fialova,to je kolomikta.Ted teda potřebujete z kruhu samce arguty a samici kolomikty.až to dopěstujete, tak si pochutnáte. Včera mi zas jeden vynydal, že jsem mu dal sazenice, jemu přežila jen jedna, ta rostla   do nekonečna a nic nerodila, tak se nepřišel zeptat co s tím, ale vyhodil to a zanadával si na mně a i mně když mne potkal.Jsou i takoví zahrádkáři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika