Angrešt - řízkování



Stránky: 1,  2,  3,  4   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
5.11.2012 20:45, zobrazeno: 59848x

Nemá někdo zkušenosti s řízkováním angreštu? Připadá mi, že množení řízky třeba rybízu je bez problémů, angrešt koření hůře. Má s tím někdo zkušenosti?

Keřové plodí o dost více, proto chci mít nové rostliny jako keře, předem díky za dobré rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 5.11.2012 20:51

Ja som ho skusal viackrat rezkovat, a mate pravdu, zakorenuje podstatne horsie ako ribezle. Preto som od toho upustil a mnozil som ho potapanim. Najnovsie skusam vrublovanie do josty, tesne nad zemou. (josta u mna rastie velmi bujne na kazdom mieste.) 

Ked tak rozmyslam tak by mohlo fungovat vrublovat/ockovat do zakoreneneho odrezku josty ci ribezle, a nasledne potopit miesto vrublovania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.11.2012 21:04

ještě jsem zapomněl podotknout, že to řízkování bylo dřevitými řízky..možná, že bylinnými by to bylo lepší, snad někdo napoví.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 6.11.2012 13:01

Možná jsem jen měla začátečnické štěstí, že se mi povedlo angrešt řízky namnožit. Řízky jsem brala z ostříhaných větviček koncem zimy, šikmo je zapíchala do běžné zeminy ve skleníku a nijak zvlášť se o ně nestarala. Skleník jsem zalévala jako celek. Cca polovina mi zakořenila.  

Také jsem chtěla raději keře, které se ve školkách zpravidla koupit nedají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.18 (?), 6.11.2012 14:10

Ahoj přídám svůj názor keřový angrešť plodí více než stromkový to je pravda ALE! z vlastní zkušenosti mám radši stromkový z důvodu podstatně lepší možné péče a sklizně které je o poznání lehčí ale to je na každém.

Nicméně doporučuji již teď začít připravovat vetvičky k řízkování a to tak, že už teď si zastříháte vršky vetviček ze kterých budete dělat řízky(a v únoru jen tyto větvičky ustříhnete na délku cca 15 cm dáte do stymulátoru a zasadíte do truhlíku nebo pařeniště (úspěšnost 50-80%)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 6.11.2012 15:48

Tak ma napadlo, ci uspesnost nebude zavisiet aj od mnozenej odrody. Mozno niektore zakorenuju lepsie, a ine horsie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 6.11.2012 17:00

Letos v únoru jsem napíchal do země 4 řízky odrůdy Hinnonmaki Rot zakořenil 1 a dnes jsem ho vysadil na trvalé stanoviště. Odrůda Hinnonmaki Grün nezakořenila vůbec. Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 6.11.2012 17:07

ja chtel predtim Pax-pro jeho odolnost a beztrnost a skutek utek :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 227.47 (?), 5.2.2013 17:49

Pax mi velmi dobre zakorenoval a množil sa potápaním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 29.4.2013 21:59

Jsi zkušený zahrádkář.Rybíz ani Angrešt proto problém není a pokud řízkování provedeš v době tvarování nebo průklestu tak není co řešit. Množení angreštu i rybízu jde provádět i pupeny, ale to je už o zkušenosti a praxi. V zahrádkářské praxi je lépe řízkovat v násobcích deseti.- Jinak můžeš zkusit jarní dekoraci kterou po omrzení zeleně prostě napícháš. Jak říkám, v zahrádkařině si nemá cenu připouštět problémy zahradnické a zahradníků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika