Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dost velký rozdíl v kvalitě, někdy i propastný,  je když se víno kvasí s plody nebo jen vylisovaný mošt. Taky záleží jak dlouho se bobule nakvašují. Kvůli stopkám a třapinám...
Jednotlivé odrůdy rybízů se z hlediska vinařství liší minimálně. V cukernatosti jsou si jednotlivé odrůdy skoro rovnocenné, ta je mizerná, kyseliny se musí snižovat u všech a silné aroma, hlavně u černých, je spíš na závadu. Proto se míchají černé s červenými odrůdami.
Bílé rybízy jsou nejlepší samotné, ty se nemíchají s ničím i když se v některých Rp. píše všelicos.
*
Při výsadbě rybízového vinohradu bych se při výběrů odrůd zaměřil hlavně na plodnost, velikost bobulí a odolnost keřů vůči nepříznivým vlivům a nemocem. Na rozdíl od jiných druhů ovoce bych u rybízů jeho senzorické vlastnosti neřešil.
(Měl jsem kdysi, dnes už ta výsadba dožívá, 400 rybízových keřů a 50 stromových aronií...)
A můžu zodpovědně napsat, že víno ze samotného červeného nebo černého rybízu moc nechutnalo nikomu. Ani mi. Na rozdíl od rybízů bílých.
*
Aronie je kapitola zvláštní. Z nich se mi nikdy nic dobrého vyrobit nepodařilo.
Jen likér, ratafii na bázi macerátu. A ten v mých podmínkách mohl konkurovat i kyselým višním, černým rybízům apod.
Ale víno z ní, i když se komerčně vyrábí, podobně jako ze samotného černého rybízu, nechutnalo taky nikomu.
Nemám proto z toho mixu co píše p.Hlavatý moc dobrý pocit.
Ale "sto lidí - sto chutí..."

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika