Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

PanStanda napsal: "Letos jsem dokupoval Duke (3)".


Abych se přiznal, tahle odrůda Duke se mi nedaří a nedaří. Už jsem ji vysazoval 2 x (vždy na jaře) a nikdy se mi neujala. Ještě pěstuji odrůdy Chandler a Bluecrop, a ty jsou bez problému. První keřík Duke mi odešel v prvém roce po jarní výsadbě někdy začátkem podzimu. Letos na jaře jsem objednal ve Strážnici další dva, jako náhradu. Jeden z nich byl evidentně suchý už při vytažení z balíku, ten druhý také nic - moc, ale chytil se a obrazil. Ale radost netrvala dlouho, protože přibližně koncem června začal stagnovat a pak odešel postupně také. Kupodivu oba strážnické keříky byly zakořeněné do namulčované (pravděpodobně bukové) listovky a nikoli do rašelinového substrátu. Nevím, kde se stala chyba. Byla to malá rostlinka, proto jsem ji nepřesazoval, ani nehnojil. Chtěl jsem, aby se nejprve v původním květináči chytila, s tím že bych ji na podzim přesadil do větší nádoby. Možná jsem podcenil zálivku, čert ví (jaro bylo deštivé a velmi chladné). Chci se ale o Duke pokusit ještě jednou. Kde sazenice nakupujete, pane Stando?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika