Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U malinníku vystříháte vše, co mělo loni plody (pokud jste to neudělal už v srpnu). Pak vystříháte vše slabé nebo viditelně nemocné. To co leze z vyhrazeného prostoru můžete také vystříhnout, ale také to můžete přesadit. Pak ještě zkontrolujete, aby porost nebyl přehoustlý, tj aby na čtverečním metru nebylo více jak 8-10 plodných prutů. Pro přebytečné také platí "vystřihnout nebo přesázet". Když máte hotovo, rozhodíte na čtvereční metr jednu hrst cereritu a 5 lopat kompostu (nebo dvě hrsti cereritu bez kompostu). Nakonec na povrch naházíte nějaký mulč (já do malin dávám štěpku z rybízu cinknutou ptačím zobem).

U rybízu to máte letos jednoduché. Řez po výsadbě se dělal loni a přestárlé výhony v keři ještě nejsou. Tedy ke každému keři nyní v březnu (jiné roky do posledních zbytků sněhu) hodíte hrst cereritu a dvě lopaty kompostu a namulčujete (já do rybízu dávám štěpku z malin cinknutou štěpkou z pustorylu)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika