Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nadmorska vyska je cosi nad 400 m. Z jednej strany je budova a plne slnko ma asi od 11-tej az 12-tej hodiny do vecera. Takze to nie su standardne podmienky.

Tiez si nechavam plody dozriet az prezriet, takze mam aj dlhsie obdobie zberu, pretoze plody zostavajuce na rastline, by v pripade obratia modrych plodov dozrievali rychlejsie.

Pokial bude mat vysadba vacsinu dna (najlepsie cely den) plne slnko, myslim, ze Vam na nom stihnu plody dozriet. Je vsak treba pamatat aj na to, ze pre vacsie plody je potrebne mat aj opelovaca. Zatial som ziadneho spolahliveho nenasiel. Ked vacsina odrod s kvitnutim konci, Chandler u mna este iba zacina. Ostatne su v tomto pripade uz davno odkvitnute. Skusil by som Spartana alebo Duke. Mali by papierovo kvitnut neskorsie a dozrievat rychlejsie. U mna ma Spartan o trosicku viac slnka, tak sa to kvitnutie asi z tohto dovodu moc neprekryvalo. Prekryvalo sa, ale len na zaciatku kvitnutia Chandlera.

Podla mna by ste skor mali ist do inych odrod, nakolko je to stale stavka do loterie. Nejake plody myslim oberiete, ale vo Vasich podmienkach to nemusia byt nutne vsetky. Zvazte, ze sa oficialne udava zberove obdobie 5 az 6 tyzdnov (u mna aj viac nez 8, ale ako som vravel nechavam si ich prezrievat).  Som velmi spokojny s urodnou a chutnou stalicou vysadieb Bluecrop a chutovo kvalitny je aj Spartan. Bohato urodna je Goldtraube (len neviem ci je to c. 23 alebo 71, bez cisla to isto neni, ma mat vzrast 1.2 m a moja ma cez 1.7 m). U mna na druhe leto rodila cez kilo, ale na tretie to vyzera na slusnu nasadu (odhad 4-6 kg) a isto budem v predjari ker preriedovat. V tomto roku som chutnal aj Draper v slusnej nadmorskej vyske (myslim ze podobnej, ak nie vyssej od tej Vasej). Bol vyborny a vynimocne sladky (uz ho mam aj doma a pojde do novej jarnej vysadby).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika