Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mam na zahrade zatial desat krov - osem odrod. Tri kry mam Bluecrop. Mozem povedat, ze som s nou ako komercne najvysadzovanejsou odrodou spokojny co sa tyka rastu, plodnosti a aj chuti plodov. U mna dorasta do vysky cca 1.8 m a sirky odhadom od 1 do 1.5 m. Velmi je co do chuti chvalena pestovatelmi v nasich koncinach aj odroda Spartan. Mozem potvrdit, ze nie je fadne sladka ako napriklad Goldtraube a jemna kyselinka v chuti je vyhodou. Vyska je papierovo udavana niekde na 1.4 az 1.6 m, no u mna dorasta aj cez 1.9 m v druhom lete na stanovisti. Dobry je aj herbert. Pokial sa nechaju plody vyzriet z prezriet. Pokial sa oberaju hned ako zmodreju, su kysle ako citron. Myslim, ze u tychto odrod so supervelkymi plodmi to asi bude pravidlo, nakolko oto iste u mna robi aj chandler. Ten ma suverenne najvacsie plody, aj najdlhsie obdobie zberu. Plody dozrievaju velmi pozvolne a postupne aj dva mesiace. Na svoju celkovu vysku este nedorastol, ale urody uz ma pekne. A tie obrovvske plody! Aj cez 2.5 cm! Skuste si to odmerat na pravitku a predstavit si taku bobulu. Je to az neuveritelne. Mne chuti, ale manzelka uprednostnuje vylozene iba spartan.

Duke a northland budu asi z vami vyberanych najskorsie. Ktora bude skor, netusim, nepestujem ich. Obe su chvalene koli velkej urodnosti aj chuti plodov. Takze tam by som nevahal. Ak styri, volil by som asi obrovske plody u chandlera, s vynikajucou chutou a predlzenym obdobim zberu, spartan, s vynimocnou chutou, nevynechal by som standardny v strede sezony plodiaci Bluecrop a doplnil by som to niecim velmi skorym, asi by to bol velmo urodny Duke, alebo nizsi northland.

Chybu ale neurobite so ziadnou z menovanych odrod. Ani odrody s tuzsou supkou ju nemaju tak tuhu aby ste to pri jedeni citil ako problem. Z mojich osmich odrod kazda ma inu chut. Vyborny je bluecrop, ten by myslim nemal chybat. Tiez mi velmi chuti dobre vyzrety herbert. Ma taku zvlastnu nedefinovatelno cucoriedkovo-ovocnu chut. Dorasta u mna cca 1.6 - 1.7 m, ale rad sa rozklada dosiroka. Prve plody su tiez obrovske a splostene, no na chandlera sa nechytaju. Vyborna je aj vyrazne sladka Goldtraube (na trhu su tri varianty, dve z nich su oznacene cislom)

Nejako mi cucoriedky prisli na chut (aj nenarocnostou na pestovanie), tak sa strojim, ze si na buduci rok dosadim cca 12 - 16 dalsich rastlin. Kazdu ako inu odrodu. Uz teraz sa tesim na ich chut.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika