Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Myslim, ze ked vegetuju a nemaju takmer pocas celej vegetacie zlte/zltkaste listky (chloroza - u cucoriedok je to vacsinou priznak nizkej kyslosti substratu a da sa rastline docasne pomoct postrekom zeleza na list), bude problem najskor v reze.

Cucoriedka sa ma rezat kazdy rok. Podporuje sa tym tvorba novych hlavnych konarikov a rodiveho obrastu. To co tento rok narastie na buduci rok plodi. Plodonosne puciky su niekolkonasobne vacsie od listovych, lahko ich rozoznate.

Reze sa v predjari (v druhom, maximalne zaciatkom tretieho mesiaca) za bezmrazeho pocasia. Dovod je taky, ze sa rastlina este neprebudila ale uz je vidno skody sposobene tazkym snehom, ci mrazom. U vas by som preferoval, postupne zmladenie kra na viac rokov. Nikdy nerezte viac ako jednu tretinu kra aby nebol nesulad medzi korenovym systemom a nadzemnou castou.

Postup:
Najprv odstrante chore a omrznute, ci polamane konare. Potom odstrante konare, ktore zahustuju ker, alebo su velmi stare a neprinasaju urodu ani prirastky. Potom kratke nove vyhonky, ktore vyrastli od korena minuly rok neskoro v lete. Mozete odstrihnut aj niektore z buducich kostrovych vyhonov, ktore vyrastli minuly rok a zbytocne zahustuju ker. Treba pamatat na to, ze v tomto roku obrastu a na buduci rok prinesu urodu. Prehusteny ker neumoznuje dostatocne preniknut svetlu do stredu kra.

Nic zlozite. Po troch, styroch az piatich rokoch by ste mal mat kry v dobrej kondicii. Potom si uz pri reze budete iba strazit, aby v kroch nezostavalo starsie ako stvorrocne drevo. Samozrejme pri dodrzani vyssie uvedeneho postupu. Je to vseobecny postup, ktory v malych obmenach najdete na vela weboch. Pisem ho ale z hlavy. Dufam, ze som pri nom na nic nezabudol.

 

Ad raselina.

Myslim, ze to do istej miery vyznam ma. Raselina je kysla a pomoze prikyslit podu. Rozhodne by som ju do pody nezakopaval. Rastlina ma velmi plytky korenovy system a preseknutie korienkov je vysoko pravdepodobne, pri sebeopatrnejsdej manipulacii. Ak koli nicomu inemu, bude sluzit ako dobry mulcovaci material a nedovoli prerastat pripadnej burine.

Ad sirany. Pozor na prehnojenie. Cucoriedka sice bezne znasa dvoj aj trojnasobne davky hnojiv, ako uvadzaju ich vyrobci na etiketach, no ja som nazoru, ze radsej menej ako viac. Nehnojit nimi na jedno miesto a uz vobec nie okolo korenoveho krcka v tesnej blizkosti rastliny. Mlademu kriku staci jedna a velkemu dve polievkove lyzice roztrusit po obvode koruny.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika