Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jádra oskeruší omyjte vodou.Do kelímku např. od Ramy vložte vlhkou vatu.Jádra na ni položte.Do víčka udělejte pár otvorů a zavřete kelímek.Takto jej vložte do chladničky na nejnižší místo, kde je teplota asi 4-5 C.Průběžně kontrolujte.Od tvořící se plísně si pomáhám omytím čistou vodou-musí být studená.Vše dělám opatrně a zpět je vkládám na vatu.Vata musí být neustále malinko vlhká-nepřevlhčovat.Po několika týdnech-asi 16 až 19,vyklíčí.Postupně je beru a seji.Po čase vyseji i nevyklíčená.Doporučuje se vysévat do skleníku, ale dle mne není podmínkou.Vyklíčená jádra brzy rostou.Pozor důležitá rada!!! Opatrně zavlažujte, jen málo.Provedete-li výsev na záhon mimo skleník, tak jej zajistěte proti dešti.Častý déstˇ by Vám zničil mladé rostlinky.V této věci je skleník výhodou, výborně si reguluji zálivku.Z 1000-1100 jader jsem odpěstoval něco do 400 stromků.Vzešlé stromečky zimujte ve skleníku.Ponechal jsem je tam i další rok do podzimu, abych nezničil nevzešlá jádra.Na druhý podzim jsem je vyryl a sadil na venkovní záhon.Ovšem vyznačují se různou růstovou schopností.Od pevných a krásných, až po maličké zcela nevhodné pro sadbu.Jistě je možné, že i s pomocí přímého výsevu, jak jste jej provedl, vyrostou.Když ne letos, tak za rok.Přímí výsev nemám poměřen.Pro sadbu vyberte pak ty nejlepší stromky.Snadno je poznáte.Proti slabým jsou pevnější v růstu a mají krásné kořeny.Skutečně žádná věda, opatrně pak plejte záhon.Z vysazeného počtu stromků, se pouze 3% dožívají více než sto let.V okolí vysazených stromů nelze orat, pouze udržovat travnatý porost.Přeji Vám aby jste tuto mez překročil, to píši upřímně.Dále je možné na mladé stromky roubovat.Plody oskeruší se odlišují, tvarem a barvou.Prostě vyberu si strom, jehož plody se mi zamlouvají, tak roubuji.Co jsem napsal, mám ověřeno v praxi.Přeji mnoho zdaru a zdravé stromky.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika