Voda uvnitř voděměrné šachty - pomoc



host - 143.205 (?)
20.4.2010 14:34

Myslím, že je to nekvalitně provedéná práce a je to na reklamaci prováděcí firmě. mam ten samý problém.  je to zkrátka šlednrián za drahé peníze.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 34.2 (?), 20.4.2010 11:05, zobrazeno: 10730x

Dobrý den,

Mám od minulého roku na zahradě zaveden vodovod a instalovanou plastovou šachtu s vodoměrem. Podzim byl v pohodě, dnes jsem ale chtěl odstranit zateplení vodoměru a s hrůzou jsem zjistil, že mám v šachtě 10 cm vody a v ní dokonce žížaly. Instalace armatur vypadá OK, takže problém bude asi někde u vtokových a odtokových otvorů.Myslím, že vyvrtání dodatečných odtokových otvorů by věci spíše ublížilo.  Můžete mi prosím někdo poradit, co udělat, aby k zatékání nedocházelo?

Díky předem

Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.98 (?), 20.4.2010 11:43
Zateplení vodoměru? Jak hlubokou šachtu máte/respektive vodoměr...? Já myslím, že můžete být úplně v pohodě - teď z jara je trochu výš hladina podzemní vody, tak se Vám zadržela v šachtě... počkejte 14 dní a měla by být pryč... Hezký den PD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.2 (?), 20.4.2010 12:38

Dík za názor.

"Zateplení vodoměru" zní lépe než "obalení jutovým pytlem":-) Problém je ten, že když se voda dostane do šachty, zůstává v ní, protože v ní není žádný otvor, kterým by odtekla. Vstupní a výstupní otvor jsou totiž cca 15 cm vysoko a plastový poklop je těsný, takže se voda neodpařuje.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 20.4.2010 14:34

Myslím, že je to nekvalitně provedéná práce a je to na reklamaci prováděcí firmě. mam ten samý problém.  je to zkrátka šlednrián za drahé peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 20.4.2010 17:33

Máme vodu ve vodoměrné šachtě na jaře každý rok. Co jde, vyčerpáme kalovým čerpadlem, další díl vybereme ručně lavorem do kýble a zbytek se odpaří. U nás je to asi voda z tajícího sněhu v okolí poklopu (není vodotěsný). Zbytek roku tyto "lázně" nemáme. Jinak, moc nás to netrápí - ale možná jsme jen neinformovaní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 20.4.2010 17:44
Pokud nekape vodoměr nebo těsnění tak se voda dostává do šachty okolo zaústění potrubí. Někdy to umí způsobit vysoká spodní voda, pokud to ale dělá vsakující povrchová voda je to špatná drenáž. Jestli nemáte hladinu spodní vody výše než je dno a máte pod šachtou štěrkopísek tak klidně vyvrtejte otvor do dna (klidně i zašpuntujte po vypuštění vody) a prostupy vypěňte. Jinak souhlasím s tím že je to špatně provedená práce, ale instalatéři se budou vymlouvat na stavební firmu a stavební firma na instalatéry. Pokud je vše již zaplaceno asi nic na tom nevyreklamujete, bohužel. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.13 (?), 20.4.2010 20:13

Vypěněním myslíte použít montážní pěnu? Původně jsem myslel, že prostupy utěsním silikonem. Příčina bude asi 3/4 vývod, protože vstup je 1" PVC trubka. Až to bude možné,  musím to ještě zkontrolovat.

Zatím díky za reakce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 20.4.2010 22:38
Ano, montážní pěnu. Ta "zateče" lépe jak silkon který navíc asi moc ve vlhku nedrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika