1000 litrová nádrž od Rondapu - ohřev užitkové vody



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
15.5.2008 20:15

S těma kýblema od primalexu pozor! Primalex není závadný, a když se sloupne etiketa a nalepí se na pixlu třeba follow me, vypadá to dost dobře. Každý rok jezdíme do Chorvatska na stejné místo, už nás tam znají a chladničky primalex moc obdivovali. V každé mám pětilitrovku od Bochemitu Plus, pečlivě vymytou a v každé si vezu deset čepovaných gambáčů, prostě pohodička. Pak mám ještě primalexovou padesátilitrovku soudek, ale v té vozím použitý friťák do svý feldy v dehtu. Když dojde, naplním to v kempu vodou a máme sprchu, abysme nebyli vod tý mořský vody. Pohodička

Pro tazatele: Jenom jsem si přisadil, nic proti vám :-).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 41.2 (?), 15.5.2008 7:35

Jsem původní tazatel. Technický list přípravku jsem si samozdřejmě na webu našel již před tím a právě proto jsem se radši chtěl podělit s náštěvníky zahrady.cz. Na tom listě jsem nenašel že je přípravek nebezpečný. Co se týče řas - je počítáno s černým nátěrem.

Velice se mi líbí příspěvek pana Vysloužila. Než to natřu tak tam ty řasy chci vidět . Napíši, zda jsem skončil vysprchován u grilu s pívečkem v ruce, nebo na kožním s kapačkou v ruce. Bude to však za delší dobu, nejdříve bude nádrž sloužit na zálivku (až se samozdřejmě vypláchne a stejně sním nejdřív zaleji svlačes :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 15.5.2008 14:12

No, pokud byste chtěl jistotu, doporučoval bych ve velkoobchodu s chemikáliemi koupit koncentrovaný peroxid vodíku  (jinde to nemá cenu kupovat, nedoplatil byste se a nesehnal byste požadovanou koncentraci) nádrž bych důkladně vypláchnul, po té bych do nádrže bych nalil vodu  (nemusíte zdaleka plnou) a zvrátil do ní 5l koncentrovaného peroxidu - s nádrží cvičte, abyste opláchnul. stěny. Uvnitř se strhne peklo... Peroxid bych nechal působit, dokud by nevyšuměl, ale po té byste měl být v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 15.5.2008 19:12

Dobrý večer, pokud se píše, že obaly nepoužívat, tak nepoužívat. Není to žádná sranda. Obal bude prostoupený nejen účinnou látkou, ale i pomocnými - penetrátory, smáčedla.... Chemické látky se velmi ochotně regují s obalem. Plast není vůbec inertní, jak se obecně myslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 15.5.2008 19:15

Tedy, reagují, bez se....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.5.2008 19:29

Mám stejný názor, když jsme byli na školení o chemické ochraně rostlin, tak to dost připomínalo přípravu na pohyb v zamořeném prostředí - to je zase výraz z vojny. Kdybych se zeptal, jestli si mohu jednu nádobu od těchto jedů - myslím chem. ochranu rostlin - nechat a budu v ní mít vodu na sprchování, tak bych buď zesměšnil přednášejícího, nebo sebe. Jisté je jedno, toto je dost těžké vysvětlovat, pokud se za tím vidí pouze nějaká ušetřená koruna. Osobně to nedokážu pochopit. Ale bylo tady toho víc - třeba motorové pily v myčce, potom nádobí a zase pily, tak proč se nekoupat v Roundupu, tedy sprchovat vodou z vymyté nádoby, kde tento totální hebicid byl. Ještě někdo přijde s tím, že mu zůstaly prázdné nádoby od Primalexu - ty by se po vypláchnutí daly použít třeba na dovolenou místo chladících boxů, mě zůstávají prázdné obaly od olejů - po vypláchnutí, ale určitě pořádném jsou to pěkné láhve pro děti do školy - i s měrkou kolik tam toho je. Zesměšnil jsem to, ale v zájmu tazatele - třeba pohled z jiné strany trkne...!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 15.5.2008 20:15

S těma kýblema od primalexu pozor! Primalex není závadný, a když se sloupne etiketa a nalepí se na pixlu třeba follow me, vypadá to dost dobře. Každý rok jezdíme do Chorvatska na stejné místo, už nás tam znají a chladničky primalex moc obdivovali. V každé mám pětilitrovku od Bochemitu Plus, pečlivě vymytou a v každé si vezu deset čepovaných gambáčů, prostě pohodička. Pak mám ještě primalexovou padesátilitrovku soudek, ale v té vozím použitý friťák do svý feldy v dehtu. Když dojde, naplním to v kempu vodou a máme sprchu, abysme nebyli vod tý mořský vody. Pohodička

Pro tazatele: Jenom jsem si přisadil, nic proti vám :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.33 (?), 15.5.2008 20:35

Ta myčka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.5.2008 20:53

Myčku už nechám na pokoji, pouze jsem to použil pro srovnání, ale ne pro pomlouvání. Toto bych řešil čistým 200 l sudem - plastovým, který po nahřátí na osprchování bohatě stačí. Těch 1000ltr je pro dětský tábor - možná jsem to trefil, ale jedině takové množství lidí zajistí výměnu vody. Jinak se budete sprchovat ve smradlavé tekutině a v zápachu poznáte i Roundap - beze srandy, to je cítit velmi dlouho, pak si budete myslet, že máte vyhráno, ale pokud bude voda déle stát zase to tam bude. Navíc ten plast - nádrž budete ohřívat , to je ideální pro uvolňování absorbovaných látek do vody. ..........V každém případě je z toho téma. Přemýšlím, je jistě zajímavé takové vlákno založit a potom sledovat, nebo se smát, co kdo vymyslí. Z mé strany to k nádrži od Roundapu asi bylo vše.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 15.5.2008 22:06

To, co napíše pan Sekanina (J.S.) beru obvykle jako zákon.
 NIcméně,  obchod s použitými 1000 litrovými nádržemi v hliníkové kleci kvete, přiznám se, nejsem výjimkou, pořizuji ji taky.Je to nejlevnější cesta k uskladnění užitkové vody. V mém případě dešťové na zalévání.
   Osobně si myslím, že člověk,  postřikující plevel, nadýchá Roundupu řádově víc, než by do sebe dostal sprchováním z použité nádrže za několik let. Ale berte to jenom jako názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.5.2008 22:18

P. Vysloužil jsou to pouze moje názory, zákony - ne, tam se neangažuji. Ale Vy to máte na užitkovou vodu, na zalévání v tom cítím opravdu značný rozdíl. Právě, že toho máme kolem sebe víc než dost, tak ještě se v tom, když to přeženu koupat, resp. to riskovat. Už nebudu srovnávat, neboť tím jste mi nahrál, ale opakování, že je matka moudrosti zde vyznívá spíš opačně.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika