Srp, který seká



host - 55.26 (?)
17.8.2009 0:29

No, to bude asi problém. Dřív byste ho opravdu koupila v železářství. JZD a přidružené výroby zanikly, takže se dováží aušusy z Německa apod. Manžel koupil dvoje hrábě (bez násady) a když doma připevnil násadu zjistil, že nehrabou. Musel je upravit, aby hrabaly. A to říkal, že jich v tom Baumaxu měli plné kontejnery. Takže tak aj s nářadím. ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY! Ještě mě napadlo, zkuste nějaké kovářství. Když srp nevyrobí, snad by ho aspoň nakují.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 76.201 (?), 16.8.2009 19:14, zobrazeno: 11626x

Prosím vás, nevíte kde by se dal koupit srp, který by opravdu sekal?Ten prastarý po mamince už dosloužil a to, co mám nového, je motyka ve tvaru srpu.Sekaček je všude nepočítaně, ale i ten obyčejný srp je někdy potřeba.Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.132 (?), 16.8.2009 19:59

V železářství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 17.8.2009 0:16

No, v železářství ho seženete, ala nevyklepaný... Pak jsem pracně sháněla člověka, který umí naklepávat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 17.8.2009 0:29

No, to bude asi problém. Dřív byste ho opravdu koupila v železářství. JZD a přidružené výroby zanikly, takže se dováží aušusy z Německa apod. Manžel koupil dvoje hrábě (bez násady) a když doma připevnil násadu zjistil, že nehrabou. Musel je upravit, aby hrabaly. A to říkal, že jich v tom Baumaxu měli plné kontejnery. Takže tak aj s nářadím. ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY! Ještě mě napadlo, zkuste nějaké kovářství. Když srp nevyrobí, snad by ho aspoň nakují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 7.12.2010 21:16

Dobrý srp po babičce si každý hlídá jako oko v hlavě. Takový nástroj se dá najít někde zapomenutý a nevyužívaný na starých chalupách a ve šrotu. Dělám taky do kovařiny a dobrý srp vykovat to je opravdové řemeslo! Je to pracná záležitost a vyžaduje machra. Machr vykove raději soupravu ke krbu a má vyděláno,  ale srp??  To je jeden důvod proč nejsou kvalitní srpy. Nevěšte hlavu, brzká budoucnost ukáže a srpy budou dobře naklepané a funkční. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika