Žloutnající listy amarylis



host - 10.23 (?)
15.2.2011 14:01

Milý pane Jančo,

děkuji za Vaši radu, podívala jsem se na vizitku, která byla u květiny a je tam Amyrylis Arctic White. Takže se tedy jedná o amarylis, ale je možné, že je to tu špatně pojmenované a jedná se i tak o hvězdník?

Co jsem většinou tak četla, tak amarylis by se měl hnojit a přes léto i nechat venku a žloutnout listy by mu měly právě až po létě, na podzim... proto je mi to divné...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 10.23 (?), 14.2.2011 21:43, zobrazeno: 12648x

Dobrý večer,

mám doma amarylis, který jsem si koupila v říjnu, asi po 14 dnech mi vykvetl a od listopadu má jen listy. Zalívám ho, občas přihnojím, ale včera jsem si všimla začínajícího žlutého listu.

Chtěla bych poprosit o radu, co s tím, jestli je něco špatně nebo jak postupovat dál, vyčetla jsem, že listy by měl shodit až po létě...

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.2.2011 21:56

nyni ho zalevejte a hnojte az do konce srpna... samozrejme, ze s vodou opatrne, cibule snadno mohou zahnivat, rostlina ma rada svetlo, takze zloutnuti muze byt z duvodu jeho nedostatku nebo z premiry vody.. na netu je hodne informaci..a odkazy na nektere weby..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 15.2.2011 9:26

Zásadní otázkou je, zda máte opravdovou Amarylis belladona - světle růžové květy podobné trubkovitým liliím - nebo mnohem běžněji pěstovaný hvězdník Hippeastrum - široce otevřené květy různých barev, nejčastěji červené.

Pokud máte hvězdník a začínají mu žloutnout listy, vyklopte cibuli z květináče, očistěte, případně odstraňte shnilé kořeny, živé kořeny ponechte, odstřihněte všechny listy a cibuli nechte v suchu a chladnu kolem 10 C tak ze dva měsíce. Poté ji znovu zasaďte tak, aby horní dvě třetiny cibule byly nad zemí, dejte do tepla a jak začnou růst nové listy, začněte zalévat. Na netu je spousta návodů k pěstování i v češtině.

Pokud máte opravdovou amarylis, tak Vám neporadím, sám jsem neměl s jejím pěstováním úspěch, v čestině toho na netu moc není, velké diskuzní fórum o ní je v němčině zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.23 (?), 15.2.2011 14:01

Milý pane Jančo,

děkuji za Vaši radu, podívala jsem se na vizitku, která byla u květiny a je tam Amyrylis Arctic White. Takže se tedy jedná o amarylis, ale je možné, že je to tu špatně pojmenované a jedná se i tak o hvězdník?

Co jsem většinou tak četla, tak amarylis by se měl hnojit a přes léto i nechat venku a žloutnout listy by mu měly právě až po létě, na podzim... proto je mi to divné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 15.2.2011 15:22

Dobrý den, mám čtyři hvězdníky, které mi začínají postupně kvést.  Prošly stejnou péči přes léto. Poslední dva mi asi nebudou vůbec kvést, protože jednomu vyrašený stvol kousíček nad cibuli zežloutl a druhý vyráží jen listy. Hnojila jsem je stejně a tak nevím kde je chyba.Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 15.2.2011 9:31

Nejsíš prostě zatahuje.Hvězdník na zimu dejte do chladnější místnosti a nechte ho zatáhnout.Někam na skříň atd. Celou zimu nezalévat. Na jaře ho dejte do teplé místnosti a na světlo (na okno). Stále nezalévat.Až se začne objevovat poupě a povyleze trochu z cibule, můžete ho malinko zalít.Až bude poupě celé venku nad cibulí, už ho můžete zalévat. Jinak cibule by měla být zasazená alespoň polovičkou nad substrátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.249 (?), 15.2.2011 9:32

Ještě dodám, že pokud se stále zalévá, tak rostou jen listy a nekvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.2.2011 18:21

jinak odrůda Ar.White je odruda hvezdniku-Hippeastrum-dle toho se zaridte v dalsim pestovani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.23 (?), 15.2.2011 22:02

Takže tedy mám nejspíše udělat to, co mi napsal pan Janča, vyklopit cibuli až zežloutnou všechny listy a nechat jí 2 měsíce odpočinout, pak znovu zasadit a čekat než se objeví zelená špička a pak opatrně zalévat?

Nebo co radíte Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.254 (?), 16.2.2011 20:19

Dobrý den, mám Amarylku už po odkvětu a po radě jsem odstřihla stonky s květy, teď už mám jen zelené listy ale chtěla jsem se zeptat na cibuli se mi u hlíny objevili bílé tečky a nevím co s tím prosím poradtě mi děkuji

ps: přidávám fotku s problémen předem děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika