Venkovní kala



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 224.3 (?) 
21.5.2008 14:32

Dobrý den, mé zkušenosti s kalou jsou podobné: zakoupené jsem vysadila do jižního záhonu, ale roh stíněný před poledním sluncem a docela vlhký, kaly krásně kvetly a namnožily se. Po zatažení jsem je nechala v poloteplé verandě (stále cca 16 st.), na jaře jsem udělala chybu - vsadila do záhonu, ale chtěla jsem jim přilepšit a do zeminy jsem přimíchala uleželý koňský hnůj. Po 2 měsících jsem je vyházela rozbředlé... Zakoupila jsem nové, dala do velké nádoby - ale opět s hnojem, dlouho nerašily, opatrně jsem kontrolovala - ale zas uhynuly... Vrátím se zas k osvědčenému Kristalonu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 238.205 (?), 12.5.2012 16:14

z toho co zde čtu nabívám dojmu, že pěstování kaly v květináči na terase asi není moc vhodné... nebo ano?? kaly mám moc ráda, ale bohužel nemám zahradu, na co si mám dát pozor při pěstování kal? děkuji za rady Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.154 (?), 15.5.2012 11:13

Dobrý den, posílám fotku kaly, kterou jsem dostala před dvěmi lety.V zimě je v květináči ve sklepě při teplotě cca10-15st, jednou za 14 dní lehce pokropit, v únoru domů do tepla a začít zalívat.Jak začne růst, tak přesadit do nového substrátu a jak se venku oteplí, tak otužovat přes den venku.Tento rok je už měsíc venku i přes noc.Hnojím Kristalonem jednou týdně. Lenka

kala 14.5.2012
kala 14.5.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 15.5.2012 13:40

Lenko, je kráásná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 16.5.2012 0:02

Mám je také v květináčích už více let, více barev. Zakoupené narašené hlízy jsem zasadila do květináčů, mírně zalila. Znova jsem zalévala, až se nad zemí ukázala špička a zálivku postupně zvyšovala, jak rostla. Občas jsem pohnojila. Vykvetla, odkvetla, pěstovala jsem listy až do podzimu. Pak nechat zaschnout, suché listy odstřihnout. Celé i s květináčem je mám přes zimu postavené v ložnici, kde je tak cca 17-18°C. Nezalévám. Zjara se nad zemí začnou ukazovat narašené špičky. Hlízy vyndám a zasadím do čerstvé zeminy a mírně zaliji...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.89 (?), 1.7.2012 10:53

dobrý den, 

opbracím s na vás s prosbou- mám několik různě barevných kal v květináči pod pergolou, tedy ve stínu, nevím, zda je to letošním pověrně vlhkým počasím (téměř jse je díky tomu nezalévala) nebo zda jde o nějakou chorobu, některé z rostlin během velmi krátké doby (cca půl dne) svěsily listy i květy, které při doteky odpadávájí, jsou uhnilé, vyndala jsem tedy hlízy z půdy, jsou rozbředlé a shnilé, co teď? mám v plánu je nechat na slunci zaschnout a když to půjde je znovu zasadit, je to tak správně? díky moc za rady, snad se ty mé krásky podaří zachránit...

majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.12 (?), 14.12.2014 13:59

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Dostala jsem od sestřenice dvě hlízy kaly. Mám je dané v kelímku na okně. Ale nevím kdy je mám zasadit do země, abych to nějak nepokazila. Předem moc děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 14.12.2014 15:50

pokud se jedná o hlizy letnich kal, tak se vysazuji ven na zahon podobne jako meciky, tez sklizen je podobna-v září/říjnu, jinymi slovy od konce dubna muzete vysazovat ven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 14.12.2014 22:10

Já venkovní kaly sklízím/ uklízím ze záhonu až když potřebuji zrýt celou plochu = tedy zpravidla v listopadu. Sázet se dají nenarašené v březnu a narašené až koncem dubna. Teoreticky mohou přežít i naši mírnější zimu, avšak nidkdy dopředu nevíte, jak dlouho a jak silné budou tu kterou zimu holomrazy. Jako přirozeně rostoucí jsem je potkal v Norsku na rašeliništích v loklitách blízko s výskytem rosnatky okrouhlolisté (u nás také běžně přezimující).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.231 (?), 25.4.2017 11:05

Zdravím, všude se píše jak pěstovat, já jám problém poznat na nenaklíčených hlízách kterou stranou je mám dát do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika