Tulipány v truhlíku - kdy ven?



Lib. - (22) - 180.65 (?)
21.1.2009 20:50

Hostu 143.205. Neměla jsem v úmyslu "navážet se " do Vaší odpověďi, ale chtěla jsem potěšit tazatelku (až po její reakci) upozorněním na to, že nedočkavých čekatelů na jaro je více. Nepopírám ale, že Vaši odpověď nadále považuji za poněkud ironickou. Nikoliv chybnou nebo rozvleklou. Zdraví Libuše

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 222.89 (?), 13.1.2009 13:59, zobrazeno: 12657x

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi poradila, kdy byste mi doporučili vyjmout truhlíky s tulipány ven? Dle rad, jsem tulipány zasazené v truhlíku na podzim zakopala do země a před mrazem chráním chvojím...

Kdy myslíte, že je možné truhlíky vyndat. Zasadila jsem si ranné tulipány s květem cca duben-květen. Už se moc těším, až jarní truhlíky vyndám na okno :)

Jaké jsou Vaše rady? :)

Děkuji moc Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 15.1.2009 9:27

No asi po té, co pominou mrazy. že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.89 (?), 15.1.2009 10:51

Upřímně děkuji za upřímnou odpověď. Spíš jsem čekala radu, jestli má cenu truhlíky např. přemístit do sklepa a urychlit tím kvetení apod...

no díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 15.1.2009 11:30

Dobrý den. Tak to zkusím já. Pokud chcete tulipány trošku přirychlit, sklep je vhodný způsob. Tma vůbec nevadí, teplota tak do 8 stupňů. Rostliny vylezou a nechte je tak narůst asi 10cm. I ve sklepě hlídat vlhkost zeminy! Potřebují zpravidla zálivku. Potom ovšem hned na světlo a normálně dál pěstovat. Vyžadují dál poměrně silnou zálivku. Pokud chcete, aby déle kvetly, neměly by mít vysokou teplotu, jsou to přeci jen jarní rostliny. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.81 (?), 15.1.2009 14:53

Kdyz chcete nekoho urazit tak si vyberte jine misto, to bylo nepekne, Tyka se to prispevku: No asi pote, co pominou mrazy, ze?Nebo jsem to spatne pochopila?jestli ano tak se omlouvam, ale vyznelo to spatne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lib. - (22) - 180.65 (?), 15.1.2009 17:10

Dobré odpoledne. Souhlasím s tím, že reakce pana 143.205 vyzněla zbytečně ironicky. Naštěstí pan Stanislaw odpověděl tak, že zachránil pověst tohoto diskusního fóra (je nejen odborné, ale většinou i laskavé). Tazatelku chápu, protože sama mám několik pro mě "zásadních" otázek, které bych ráda řešila již nyní, aby mě jaro nezastihlo nepřipravenou. Zatím ale čekám, až přejdou mrazy a s nimi převážně technická témata. Někdo by si mohl myslet, že se teď chystám přesazovat, stříhat... Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 16.1.2009 7:30

Nechápu, proč se navážite do mé odpovědi, která byla stručna, věcná a správná.  Ironická se může zdát vzhledem k naivnímu dotazu jen někomu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lib. - (22) - 180.65 (?), 21.1.2009 20:50

Hostu 143.205. Neměla jsem v úmyslu "navážet se " do Vaší odpověďi, ale chtěla jsem potěšit tazatelku (až po její reakci) upozorněním na to, že nedočkavých čekatelů na jaro je více. Nepopírám ale, že Vaši odpověď nadále považuji za poněkud ironickou. Nikoliv chybnou nebo rozvleklou. Zdraví Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 15.1.2009 17:52

Jestli tomu dobře rozumím, tak máte truhlíky s tulipány zahrabané v zemi venku a přikryté chvojím, nejde vám o žádné rychlení. V tom případě nepotřebujete vlastně žádnou radu. Já bych na vašem místě někdy začátkem března odklidil to chvojí. A v zemi bych to nechal tak dlouho dokud nezačnou růst listy a pak bych to dal na okno. Asi nemá smysl to na okno dávat dřív než vyraší aspoň ty listy, protože prázdné truhlíky moc okrasy na okně neudělají.

Loni na podzim jsem taky vysadil tulipány do několika květináčů, ale nechal jsem to jen tak stát na zemi, přesto doufám, že mi tulipány taky na jaře vykvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.89 (?), 15.1.2009 20:33

Děkuji moc včem za rady a názory.

Jsem ráda, že mám informace od zkušenějších... :)

Hezký večer všem

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika