Sněženky ze semínek



host - 1.3 (?)
16.4.2009 13:31

Semeníky záhadně nezmizely, ony se pouze vysemenily, takže Vám ušetřily práci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Adam Bernau - (5) - 70.222 (?), 16.4.2009 10:23, zobrazeno: 7644x

Chtěl bych mít na zahradě rozsáhlejší porost sněženek a nedaří se mi sehnat dostatek cibulek. Tak mě napadlo zkusit to ze semínek. Teď právě mají odkvetlé sněženky pěkné semeníky, ale zatím je nechci trhat, protože jsou stále zelené. Vloni jsem semínka už chtěl také získat, ale čekal jsem na zaschnutí semeníků tak dlouho, až záhadně zmizely. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Kdy semeníky sklidit a jak vysévat semínka (ihned nebo až zjara)?

semeník
semeník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 16.4.2009 13:31

Semeníky záhadně nezmizely, ony se pouze vysemenily, takže Vám ušetřily práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 29.98 (?), 10.5.2009 8:33

Můžu se s Vámi podělit o tuto mou dlouholetou zkušenost. Sněženek mám spoustu před okny domku, rostou pod letitou hrušní. V místě, kde rostou, neshrabávám na podzim listí, které z hrušně na podzim opadá a sněženkám se daří krásně a je jich spousta. Byla doba, kdy jsem nad sněženkami opadané listí z hrušně na podzim pečlivě odklízela a sněženek začalo rapidně ubývat. Listí jsem proto opět nechala nad sněženkami ležet a opět se rozhojnily. Tento empirický postup u mě perfektně funguje. Snad Vám tato moje zkušenost pomůže splnit přání mít spoustu sněženek tam, kde si je přejete mít. Zdraví Alena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika