Ocúny



host - 112.65 (?) 
25.8.2006 16:39, zobrazeno: 6926x
Potřebovala bych poradit s pěstováním,už několikrát jsem si je koupila a zasadila ale nikdy my nevykvetly.Má někdo s jejich pěstováním zkušenosti. Prosím poraďte.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 110.151 (?), 27.11.2006 15:19

Zahradním ocúnům se dobře daří v podobných podmínkách jako tulipánům,   to je na slunci, v nezamokřené půdě.

Velkokvěté druhy  (předkové  zahradních  hybrIdů) rostou ve volné přírodě v jižní Evropě a v Malé Asii - tedy v prostředí s podstatně teplejším létem než je u nás. Kulturní formy. které se pěstují nejčastěji,  jsou otužilejší než plané druhy (např. The Giant, Lilac Wonder). To neplatí všeobecně, např. jemně kostkované Autumn Queen a Agrippinum, nebo plnokvětý Waterlily, jsou méně vitální.

Naše domácí ocúny bývají i na vlhčích místech, ale to neznamená, že bychom měli pro zahradní ocúny zkoušet vyhledávat taková místa.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.99 (?), 24.9.2007 0:05
Kdy je nejvhodnější doba na sázení ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.16 (?), 22.1.2008 17:14

já jsem přesvědena, že nejlepší doba na sázení je v létě - tak začátkem srpna. na jaře vyraší listy, ze kterých cibulka čerpá živiny pro podzimní kvetení. listy se musí nechat uschnout, tak jako u všech cibulovin, a pak je možno cibule vyjmout. buď je necháte oschnout  a uložíte jako tulipány a nebo je rovnou zasadíte na jiné místo. já zvolila první variantu a sázela koncem července a v září nádherně vykvetly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika