Narcisy a tulipány - co dělat po odkvětu?



Luc - (21) - 202.130 (?) 
8.4.2009 19:17, zobrazeno: 23962x

Prosím o radu, jak naložit s cibulkami narcisů a tulipánů, které mám ve velkých květináčích a u kterých jsem květy (a částečně i listy) ořezala do vázy. Co teď s cibulkami? Přestat zalévat? Jak poznám, že se cibulky "zatáhly", jak se tu často píše? A co s nimi do podzimu, kdy je chci zasadit na záhon?
Díky předem za odpověď,
Lucie

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 8.4.2009 20:52

Pokud možno zasadit hned, ne až na podzim. Zregulují si to sami. Jestli to nejde, přiměřeně zalévat, dokud nezačnou žloutnout. Pak zálivku omezit, až do uschnutí nadzemní části. Vyndat z květníku, uchovat v teple. V říjnu na záhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 8.4.2009 21:55

Já bych radil asi něco jiného. Vše ponechat v květináčích, přiměřeně zalévat, odstraňovat odkvetlé květy. Přibližně po šesti týdnech cibulky výjmout ze země, nechat osušit při normální teplotě (asi 20 stupňů), potom očistit a uskladnit v síťce na suchém místě. Znovu vysadit v doporučovaných podzimních termínech. Stejně to dělám i na záhonech s tím, že narcisy není nutné každoročně vybírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika