Lilie - která to je?



Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?)
26.8.2008 20:33

Budu pouze tipovat, berte to prosím s rezervou. Vypadá jako Yelloween - orientpet, nebo Golden Splendor - aurelian hybrid(čínské trubkovité). Vycházím z katalogu lilií od p. Basíka.  Miky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Renuš - (7) - 113.70 (?), 26.8.2008 19:57, zobrazeno: 8708x

Asi před čtyřmi lety jsem si koupila několik cibulí lilií. Vyrostla jenom jedna, které se ale zadařilo a dost se rozmnožila. Teď ale nevím, která z nich to byla a nemám ponětí, jaký je to druh. Můžete mi prosím někdo pomoci? Má žlutý květ, je vzpřímená, nevoní a měří asi 120 cm. Taky se jí nechce uschnout, je tmavě zelená a vyloženě se jí daří, přestože by se už měla asi ukládat k zimnímu spánku. Zkoušela jsem jí najít ve fotogalerii klubu liliářů Martagon, ale myslím že tam není. Nebo možná ano, ale vypadá trošku jinak. Moc děkuji za pomoc, s pozdravem Renata

Žlutá lilie
Žlutá lilie
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 26.8.2008 20:33

Budu pouze tipovat, berte to prosím s rezervou. Vypadá jako Yelloween - orientpet, nebo Golden Splendor - aurelian hybrid(čínské trubkovité). Vycházím z katalogu lilií od p. Basíka.  Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KarlosH - (21) - 186.98 (?), 27.8.2008 7:36

Tohle vypadá na asijskou lilii(hybrid). Golden splendour je trubkáč jak vyšitý a má květy do stran,  orienpety jsou taky jiné!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 27.8.2008 8:19

Taky tipuji asiatku, popř. LA hybrid. Nemáte ještě něj. jiný záběr, i celé rostliny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 28.8.2008 23:47

Myslím že mám tu samou, je to určitě asijská lilie, ale bohužel druhové jméno nevím, při objednávce asi došlo k omylu jelikož měla být jiná.Takže pokud to někdo přeci jen bude vědět i mě to pomůže, byla totiž vážně pěkná a dobře rostlá.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 29.8.2008 7:55

Ta vaše lilie a ta paní Renaty nemusí být stejné, i když na první pohled tak vypadají. Tak žluté bez teček je asiatka Gironde, ale má tmavší pyl, Moonwalker, Val di sole, a z LA hybridů Honolulu, Pavia, Rodin, Serrada- nádech do zelena. /podle katalogu jednoho z Lukonů./

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Renuš - (7) - 113.70 (?), 29.8.2008 10:04

Asi to opravdu bude asiatka, protože ji hnojím cereritem a vyloženě jí to chutná a prospívá . Přidávám foto (skoro) celé rostliny pro ilču, jestli to pomůže... Díky za pomoc, Renata

Žlutá lilie
Žlutá lilie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika