Lilie



host - 148.30 (?)
19.8.2016 12:35

Děkuji za info. Teď jsem trochu v rozpacích, jestli mi teda porostou, ale budu se snažit. Snad budou dělat parádu... Škoda, že nevydrží tak dlouho, ale co se dá dělat...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11   
      
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 22.2.2015 21:18

Nákup cibulí lilií je pernamentní proces. Protože se tyto květiny pěstují na zahrádce spolu s česnekem, jahodama a nebo i brambory, je životnost plně schopných cibulí minimální. Proto neustále doplňujeme počty novými odrůdami, protože ty zakoupené v minulém roce už nebývají v prodeji. Nákup dalších nových odrůd lilií je méně nákladné než skutečná chemická ochrana v malém rozsahu.  Pěstují delší dobu lilie a nakonec jsem přistoupil na tento způsob pěstování. Velmi málo pěstitelů se k tomu přizná, že cibule za několik let onemocní a zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 27.2.2015 16:14

Zdravím.

Tak jsem přikoupila ještě další. Lídl opět nabízí několik odrůd, Pixel mix mají i letos. Koupila jsem si plnokvěté Coctail Twins, cena 80 kč za 3 cibule. Dnes jsem nákupy vytáhla z lednice, abych je trochu očistila a nachystala na sázení (musím najít, čím to namořit, abych to zítra mohla koupit a zasadit). Tak musím říct, že cibule z Lídlu jsou v porovnání s ostatními (modrá balení značky Kiepenkerl) podstatně větší, dužnatější, vypadají zdravěji, mají pučící špičky kořenů i vrcholku. Výrobce není označen, je to dělané přímo pro Lídl. Jinak tu mám ještě balení označené jenom Bulbs dig.drop.done, ty byly rovněž v dobrém stavu a velké. Jak to laicky vidím, tak tato no name balení byla o tříd lepší v kvalitě a o třídu lepší - nižší - v ceně než Kiepenkerl, který je všude. Liliím zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.41 (?), 9.8.2016 19:26

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, je ten obchodLUKON GLADS dobrý? Po této diskuzi jsem se tam koukla a hned jsem okouzlená spoustou krásných květů vložila asi 5 druhů lílií do košíku. Než to objednám, chci se zeptat na Vaše zkušenosti. Popř. jestli mi ještě poradíte zda jsem vybrala dobře. Big Brodher, Casa Blanca, Conca'Dor, Pink Brilliant a Purple Prince bych dala na jižní záhon a do květináče After Eight.

Mé dosavadní zkušenosti s lílií jsou takové, že jsem si koupila nějaké cibule ve výprodejích či v Kaufu v květináči a mám je cca 4 roky na tomto záhoně. Kvetou slušně a nijak je nevytahuji. Teď bych ale chtěla něco dominantnějšího a skvostnějšího... Díky za TIP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.203 (?), 16.8.2016 21:36

Ten obchod je vynkající. Vybrala jste 3 druhy lilií, které mají jíné nároky na pěstování. Casa Blanka a After Eigt jsou orientální hybridy a v zahradě moc nejdou. Pink Briliant je vhodný do nádoby, ale je vysoký. Ostatní jsou ty skvostnější, jsou to OT hybridy. Pokud máte přehled co máte v půdě, tak je nechte na místě ne vice než 2 roky. Všechny hybridy, až na vyjímky jsou šlechtěny na květinový obchod a ne do zahrádek. Nějaký ten rok udělají parádu a pak končí. Je třeba ročně asi 30% cibulí obměnovat. Hodně úspěchu         Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.30 (?), 19.8.2016 12:35

Děkuji za info. Teď jsem trochu v rozpacích, jestli mi teda porostou, ale budu se snažit. Snad budou dělat parádu... Škoda, že nevydrží tak dlouho, ale co se dá dělat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.8 (?), 19.8.2016 12:44

Mrkněte i na Lukon Bulbs, lilie sice mívá až v jarním katalogu, ale výběr nepřeberný. Teď v letním katalogu má hlavně denivky a kosatce. Mívá ještě širší výběr, než Lukon Glads. Brala jsem od obou, obojí jsou spolehliví.                                      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.41 (?), 19.8.2016 22:33

Děkuji, no teď abych zase šetřila, protože tam mají taky krásné rostliny. Už delší dobu si brousím zuby na ostrožku, ale jednou jsem se odhodlala, koupila ji v Baumaxu a ta mi do týdne odešla a ze semínek mi taky nevzešla- tak mám z toho teď strach...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.2 (?), 26.9.2016 9:00

Je možné v této době vybrat lilie z květináče (a záhonu) a obrat z nich malé pacibulky k dalšímu množení nebo to mám nechat až na jaro? V květináči jsou druhým rokem, v záhonu déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika