Lilie



host - 103.29 (?)
1.3.2013 10:46

Taky se pokouším lilie pěstovat, zrovna přišly další od p.Basika.Pěstuji je už pouze ve velikých květináčích, chráním před hlodavci, jinak jsou sežrány.Poraďte, jak je sázíte vy? Už jsem zkoušela i jednotlivě do pet láhví, pak zasypat do záhonu, ale měly asi má2lo prostoru.A čím hnojíte? Díky za rady Bláža

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 103.29 (?), 1.3.2013 10:46

Taky se pokouším lilie pěstovat, zrovna přišly další od p.Basika.Pěstuji je už pouze ve velikých květináčích, chráním před hlodavci, jinak jsou sežrány.Poraďte, jak je sázíte vy? Už jsem zkoušela i jednotlivě do pet láhví, pak zasypat do záhonu, ale měly asi má2lo prostoru.A čím hnojíte? Díky za rady Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 1.3.2013 11:26

Petky asi kromě malého prostoru budou způsobovat problémy s přemokřením, které lilie opravdu nerady. Lepší jsou drátěné koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 1.3.2013 21:53

Já na dražší cibuloviny používám čtverec pletiva co je na králikárny, ten vytvaruji podle nádoby například dno kbelíku stáhnu drátem a do toho sázím lilie v nich mám všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.226 (?), 1.3.2013 21:44

Pani Blážo, pokud jde o nádoby pro lilie, tak jsem vyzkoušel několik způsobů. PET láhve lze použít pro malé cibulky. Já pěstují v nádobách 10 litrových lilie LO a to 2-3 cibule v jedné nádobě. Je nutné, aby otvory byly z boku a ne ze spodu. Na podzim rostliny vyndám, očistím, ošetřím přípravkem proti fusarióze a uložím do jedné nádoby, kde cibule přesypu novým substrátem a vše založím do země alespoň 50 cm od horní hrany. Do nádoby nesmi se dostat voda. Pak vše přesypu kompostem a vytvořím kopeček. Lépe je, když nádobu umístím do sklepa při teplotě do 0-5 st. C.. Aby se využil prostor záhonů na zahradě, je rovněž vhodné zakopat větší květináče do řady a lilie pěstovat v těchto nádobách. Musíme však používat lehčí sustráty, aby se obsach v nádobách nezhutnil.  Aby se využily nádoby, tak je potřeba vysazovat cibule ve skupinách. Velmi se mi osvědčily velké zelninové nádoby rovněž zakopané do země. Zde je rovněž nutno na podzim cibule vykopat, aby se obsah zeminy nezpekl. Pěstování lilií v nádobách je dost pracné a vyřaduje několikaleté zkušeností.  zdraví Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.3.2013 21:49

je to tak, nádoby se musí odzkoušet, já jsem měl i v pravých květináčích na rychlení lilií... na fotce jsou vidět právě ty keramické...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.29 (?), 2.3.2013 19:19

Jsem překvapena velikostí vašich květináčů, já mám květináče 40x40.Vidím ale, že Vaše lilie krásně rostou a kvetou.Taky jsem uvažovala, že je budu každoročně sklízet do sklepa, je ale poměrně vlhký.Brambory, jiřiny i fuchsie tam zimují dobře.Musela bych je ale vyndat z květináčů.Jinak nádoby na zimu překrývám starými okny, takže lilie mají sucho.Jsou u zdi, ale loni jich poměrně dost vyhynulo.Asi ta loňská zima.Uvidím, co bude letos.Snad to přežily.Jinak díky za rady, vždycky se ráda poučím.Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.3.2013 19:23

já mám také vlhký sklep a přežijí tam bez úhony, nutné je, aby byly na podzim suché a také vytrhávám stvoly kvůli hnití... jinak mám lilie také na záhoně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 157.103 (?), 3.3.2013 12:02

Vloni jsem měla na liliích plno poupat, ale polovina jich opadala- něco mi to uvnitř zbaštilo a zničilo -nevíte kdy a čím postříkat_

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.3.2013 12:12

vloni to mohlo být i mrazem, ale jinak je zákeřným škůdcem lilií vrtalka, kávově hnědavá muška, která klade vajíčka přímo na poupata lilií v první polovině června. Malé larvičky se zavrtávají do poupat, zrakem poznáme i jejich vstup, a vyžírají vnitřek poupat. Napadená poupata se zakrňují a nevykvetou. Při menším výskytu stačí napadená poupata odstranit, při větším je nutno provést postřik systemickým insekticidem jako je např. Karate, přibližně v pětidenních odstupech v první polovině června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rumpold - (1) - 66.142 (?), 4.3.2013 8:09

Pěkné obrázky lilií, přidávám jen malou ochutnávku ze své sbírky.

Lilie
Lilie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika