Jak vybrat sněženky a bledule?



host - 174.166 (?)
12.4.2010 21:22

V prodeji bývají, jen je třeba podívat se na druh, často pod označením bledule neprodávají bledule jarní, ale letní. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Brundinka - (2) - 181.30 (?), 1.3.2010 16:58, zobrazeno: 17046x

Prosím radu. Nevíte, jak vybrat sněženky a bledule? A pokud je seženu, mohu je vysadit kdy? Případně jak se o ně postarat před vysazením? Děkuji předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 236.6 (?), 1.3.2010 22:16

Až budete vybírat sněženky, je jich více druhů, asi 11. Jsou i plnokvěté. Obyčejné sněženky mají 3 vnější okvětní lístky a 3 menší vnitřní a nevoní. Moje sousedka má sněženky plnokvěté a ty voní (snad někomu), mě tedy nevoní ale páchnou ohavně.  Hezké jsou, ale raději nečichat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 1.3.2010 23:22

Sněženek je několik set druhů, variet a odrůd a všechny jsou bílé, bledule jsou vlastně 3 druhy: jarní s několika varietami, letní,nejvíce nabízená a podzimní, která může být i růžová, ale u nás v zimě většinou zmrzne.Jsou nabízeny na podzim, ale zrovna ty jarní snesou přesazování i v době květu.Je to však jakési znásilňování.Tyto květinky se velmi rychle množí jak semenem, tak dělením cibulek, takže je stačí zasadit řídce a po několika letech udělají hustý porost.Sněženky jsou rostliny spíše takových lískových strání, zatímco bledule vyžadují vlhko, nejlépe takové řídké olšiny, dobře také rostou pod magnóliemi.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 38.34 (?), 6.4.2010 17:08

sněženky jsem osobně nikde nesehnala a už asi ani neseženu. nemáte někdo tip kde se dají sehnat?? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 6.4.2010 17:51

Dost často jsou k vidění v okolí vesnických hřbitovů či za zahrádkářskými či chatřskými koloniemi. Myslím, že když si takto zplaněný trs vyrýpnete, nic zvláštního (ekologická katastrofa) se nestane.

Ale spěchejte než zatáhnou!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.128 (?), 12.4.2010 12:21
v zahradnictví a marketech budou cibulky v prodeji někdy v průbehu srpna - září. Nejsem si jistá jestli se smí brát z přírody, podle mě jsou chráněné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 12.4.2010 12:46

Poradíte, kdy rozesadit sněženky? Teď nebo až na podzim, to už budou dávno zatažené?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 12.4.2010 13:40

Sněženky rozesaďte, jak začnou pokládat a žloutnout listy, později je již nenajdete. Nenechávejte je dlouho venku z půdy, snadno vysychají, do týdne, 14 dnů je znovu zasaďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 12.4.2010 21:22

V prodeji bývají, jen je třeba podívat se na druh, často pod označením bledule neprodávají bledule jarní, ale letní. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 13.4.2010 12:33

Myslím, že bledule jarní jako kriticky ohrožený druh, se ani prodávat nesmí. Takže zde je jediné řešení ji vymámit na sousedech či známých.

I sněženky jsou samozřejmě ve volné přírodě chráněné; já jsem se zmiňoval o zplanělých trsech v okolí vesnických hřbitovů či zahrádkářských a chatových osad. Vyrýpnout si na takovýchto místech pár cibulek (část trsu) by snad nemuselo být pokládáno za těžký zločin.

V prodeji bývají sněženky i dalších u nás nepůvodních druhů, plnokvěté odrůdy apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika