Kam zasadit tulipány v únoru



host - 191.1 (?)
13.4.2013 17:32

Tak už jsou venku.:) Děkuji za rychlou odpověď. 5 jich tam bylo plesnivých, tak jsem je zaryla do rohu zahrady a zbytek pěkně před záhon. Jsem zvědavá co z toho bude!! L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 8.2.2013 6:15

Jde to amatérsky tak, že se zasadí na podzim do květináče a dají do pařeniště. Tam si prodělají tu chladnou periodu a koncem zimy, v únoru se mohou rychlit. Jde to dobře s některými botanickými druhy, třeba s fosterianami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 8.2.2013 9:01

Jéé tak na rychlení já teda ani nepomýšlím, budu ráda, když je přechovám do jara a pak je hvízdnu na záhonek... :-) moc děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 19.4.2013 22:19

Obávám se, že budete zklamaná, asi se květu letos nedočkáte. Tulipán totiž není gladiol, tulipán je třeba vysadit na podzim aby zimu přečkal na záhoně podobně jako narcis. Nic se jim nestane, porostou vyženou listy ale těžko květní stvol. Ten příjde až v příštím roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.1 (?), 13.4.2013 15:04

Dobrý den,

řeším ještě horší dobu: Dcera mi koupila teď (duben) ve výprodeji 100!! cibulek tulipánů. Vypadají zdravě, některé začínají klíčit. Je mi jasné, že letos určitě nepokvetou, jak je mám ale zachránit na další roky? Teď zasadit ven a v létě vyjmout a na podzim zasadit znova? Nebo jen do truhlíků? Nebo nechat ve sklepě až do podzimu? Děkuji. L. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.2 (?), 13.4.2013 15:20

Dobrý den, cibulky každopádně zasadit, nechat vyrůst a zatahnout a klidně je nechat na místě do příštího roku, a potom je vyndat, po odkvětu jako se to dělá, když je necháte venku tak Vám do podzima vyschnou a nebude z nich nic .Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.71 (?), 13.4.2013 16:46

Jarčina rada je jediná správná, tedy hned vysadit a pěstovat dál obvyklým způsobem.

Na rozdíl od tazatelky L. si ale myslím, že alespoň část zasazených cibulek přinese květy už nyní.

JOsef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.19 (?), 13.4.2013 17:13

Já dostala v únoru přivezené cibulky z Holandska - zasadila je do květináče a vynesla ven - pokud by byly přeci v záhonu, také by byly venku. A nyní už se klubou ven.

Dcera je nechala doma zasazené v květináči a tím si je narychlila- vykvetly o hodně dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.1 (?), 13.4.2013 17:32

Tak už jsou venku.:) Děkuji za rychlou odpověď. 5 jich tam bylo plesnivých, tak jsem je zaryla do rohu zahrady a zbytek pěkně před záhon. Jsem zvědavá co z toho bude!! L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Filo123 - (6) - 228.214 (?), 16.4.2013 16:43

tak držíme palce aby vám narostly pěkné tulipány :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 19.4.2013 22:30

Přeji Vám aby jste se květů dočkala ještě letos, i když tomu moc nevěřím, ale vyrostou vám aspoň listy aby jste věděla kde je máte a příští rok se už normálně budete těšit z květů. On totiž mechanismus tvorby listových a květních pupenů u cibulovin není tak jednoduchý. V pro cibuli nepříznivých podmínkách cibule jede do vlastního přežití a nikoli kvetení a s tím spojeného vysílení. A nepomůže tomu ani přehnojování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika