Jsem se divila



Martina Klásková - (17) - 109.71 (?) 
19.4.2008 13:56, zobrazeno: 5992x

to jste mě teda moc udivili, že jse cibule tulipánů vyndávají ze země!! A ještě nějaké cibuloviny se vyndávají ???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.4.2008 15:20

Ne všechny cibuloviny je nutné každoročně vyjímat ze země. Hyacinty a velkokvěté tulipány je nutné vyjmout každý rok, narcisy mohou být na stanovišti několik let, teprve pokud jejich kvetení slábne, je to signál pro změnu stanoviště. Drobné cibuloviny jako krokusy, ladoňky, modřence, puškinie a další jsou naopak nejkrásnější až po vytvoření větších trsů, tedy až několik let po výsadbě. Některé druhy, například krokusy, vysazujeme i do trávníkových ploch, kde přímo počítáme s jejich samovolným množením a vyjímání ze země nepřipadá v úvahu.  Některé druhy tulipánů mohou zůstat na stanovišti několik let, ale mohou se také za 6 - 8 týdnů, po odkvětu po zaschnutí nadzemních částí rostlin a vyzrání rostlin,  ze země vyjmout.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.68 (?), 19.4.2008 16:38

Hyacinty nevyjímám, kvetou každoročně a krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 19.4.2008 20:07

Hyacinty jsem také nevyndala - a kvetou a mají větší květy. Triumph tulipány se mi dokonce množí a během dvou let jich je skoro dvojnásob a kvetou všechny. Na podzim jsem vysadila vyšlechtěné tulipány - mám je mezi trvalkami - ani je nemůžu vyndat, protože bych pokaždé trvalkám poškozovala kořeny... Tak jestli příští rok nebudou tak pěkné, budu to muset nějak řešit... Zatím to nechám na nich, ať se poperou :-)  Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.8 (?), 5.5.2008 14:31

Též jsem se dočetla, že hyacit lze ponechat v zemi přes zimu. Nevíte někdo, zda ho žerou hryzci? Likvidovali mi záhon tulipánů i přes to že byly v hustém králičím pletivu zeshora - zezdola. Než jsem letos vysadila tygridie, stálo mě to tunu dýmovnic Kronexu. Loni zbaštili cibulí za velký peníz... Jesli to pomůže toť???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika