Jarni bledulky - prosba z USA



host - 166.20 (?)
20.4.2007 23:25
Vážená paní, nepsal jsem Vám já, ale nebuďte odraděná prvním příspěvkem na Váš dotaz. Možná když chvíli vydržíte, zjistíte že i tady je spousta dobrých lidí. Nevím jak často pročítáte diskuse na fórech, samozřejmě že se občas něco nepovede, ale je tu a na livingu.cz  spousta dobrých rad, tady bezejména ale tam se někteří dobře známe. Unás jsou bledulky ještě zelené, ale třeba až se zatáhnou, poletí do USA.  S pozdravem VašekB.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   
host - 47.28 (?), 19.4.2007 21:55
Je to velice potěšitelná zpráva, že ta velká Bilova zem nemá úplně vše. Díky za zprávu, že amíci blednou závistí nad našimi celkem často planě rostoucími bledulem. Ale jen tak na okraj, ani se o to nepokušejte - to že se tato rostlina u vás sehnat nedá svědčí o tom, že se tam ani nedá dlouhodbě uržet, pokud by to šlo, měl by jí každý druhý na zahrádce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.4.2007 22:50
Bohužel, nejsou to amíci, komu se stýská po českých bledulích. Jak jsem měl možnost poznat jejich mentalitu, většina z nich  by těžko dokázala obdivovat jemnou krásu drobných, nenápaných zelenobílých kvítků. Jim se líbí spíš velké orchideje, gladioly, strelicie a jim podobné květiny.
  Udržet se dá jakákoli rostlina. Jenže někde nároky na pěstování nejsou úměrné estetickému efektu květiny. A to je možná právě případ bledulí v New Jersey
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.85 (?), 20.4.2007 2:47
Panu Milosi moc dekuji za odpoved.
Ale ta prvni reakce na moji prosbu me prekvapila a chtela bych dotycnemu sdelit, ze amici neblednou zavisti, ze nemaji bledule, jim je to uplne jedno, oni jsou spokojeni, ze ziji v Americe a musim  rici, ze ja ted taky.
Toto byla moje prvni snaha zkontaktovat se s mymi byvalymi krajany, o kterych tady  vdycky tvrdim, ze jsou to  hodni lide s dobrym srdem, ale vidim, ze je to naposledy, nebot se po vic jak dvaceti letech lide zmenili tak, ze jsem sorry, ze jsem vubec ozvala. Pane vy si nechte svoji jedovatost, ja si necham muj happy life tady i bez bledulek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576), 20.4.2007 19:24

Milá paní, nechce se mi věřit, že by se v USA nedaly koupit evropské bledule jarní.

Po kratším hledání na netu jsem Vám našel tento odkaz:

http://www.stuifbergenbulb.com/store/fcat251011.html

tak to tam zkuste. Přehlédl jsem v rychlosti taky pár odkazů o pěstování bledulí v USA, není úplně jednoduché, stěžují se na sklon k houbovým chorobám a škůdcům - narcisová moucha. Asi se daří jen tam, kde klimatické podmínky odpovífají středoevropským.

Z prvního příspěvku si nic nedělejte, blbci se najdou v každém národě, i když v naší zemi zřejmě v množství větším než malém. Ale už za Rakouska se říkalo, že Čech je buď lokaj nebo hulvát, takže  to už asi jiné nebude... ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.20 (?), 20.4.2007 23:25
Vážená paní, nepsal jsem Vám já, ale nebuďte odraděná prvním příspěvkem na Váš dotaz. Možná když chvíli vydržíte, zjistíte že i tady je spousta dobrých lidí. Nevím jak často pročítáte diskuse na fórech, samozřejmě že se občas něco nepovede, ale je tu a na livingu.cz  spousta dobrých rad, tady bezejména ale tam se někteří dobře známe. Unás jsou bledulky ještě zelené, ale třeba až se zatáhnou, poletí do USA.  S pozdravem VašekB.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika