Hryzec vodní



host - 137.8 (?) 
6.5.2008 16:15, zobrazeno: 10098x

Nedokázali byste prosím někdo vyjmenovat cibuloviny,  které NEŽERE hryzec vodní? Začnu: Narcis, krokus...??? Jednou jsem vyděla typy přímo v nějakém zahradnictví, nechce se mi financovat krmení pro tohoto živočicha...

F.T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 6.5.2008 19:33

Přiznám se, že slyším poprvé, že by hlodavec žral cibule narcisů. Myslel jsem, že jsou jedovaté. Jó tulipány, ty jim jedou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.222 (?), 6.5.2008 22:43

řebčík královský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.8 (?), 7.5.2008 10:12

...NEŽERE narcisy, jsou tam velká pÍsmenka. Žere tigridie, a to bleskově...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.81 (?), 7.9.2008 17:44

Vysadte je do plastovych kosicku, pak je necha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.138 (?), 30.9.2008 0:42

Hryzec se vyhýbá jen narcisům. Jinak sežere všechno včetněřebčíku (i když pěkně páchne) dokonce nám zlikvidoval kořeny růží. Jo taky vynechal ocůny. Ty plastové košíčky, které jsou shora otevřené mu nezabrání napadení cibulí. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.95 (?), 30.9.2008 6:55

Tak bohužel, to jsem si taky myslela, ale během loňské zimy se pustil i do narcisů. O ostatních cibulovinách už ani nemluvě, letos se asi dá do těch někoilika zbývajících a pak už budou na řadě jen ty drobné - crocudfqrsy, snědek, modřenec - i když i ty, pokud je jich hodně na jednom místě má rád taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.20 (?), 30.9.2008 7:35

"Já Vám poradím, jak se ho zbavit"

Tu větu nezapomenu.  Asi před dvaceti léty nás v Šumavském muzeu v Kašperských Horách provázel pán - no něco mezi hajným a Krakonošem. Zaslechl moji poznámku.. no to sem zvědavej, jestli tady taky mají toho hryzce vodního.
Máme a hned Vám tu potvůrku ukážu a taky Vám poradím, jak se ho zbavit. Nu a po delších tirádách pro zábavu všech přítomných přišla rada, která byla všem k smíchu, jen mně jaksi ne: Prodejte zahradu. Neposlechl jsem, zkoušel jsem kouřové kapsle, jedy, výfukové plyny, pasti pasti pastičky a výsledkem byly zničené stromky a hryzec před mýma očima elegantně brázdil vodu v pracně vybudované jímce. Začal jsem mladé stromky dávat do králičího pletiva, oba jsme v boji trochu ochabli a po několika létech - jsem prodal zahradu. Důvodů bylo více a podstatnějších, byly i jiné pozemky a zahrada na kopci u lesa, suchá a chudá půda spolu se špatným přístupem - to vše ztrácelo smysl. Ze zahrady jsem se souhlasem nového majitele odnesl mladý stromek - Bohemii. Trvalo jí dost dlouho, než si zvykla jinde, ale už krásně plodí. A po té chudé zahradě na kopci u lesa se mi stýská a v poslední době už tam ani nejezdím se podívat na to, jak je zanedbaná. Kde člověk nechá hodně práce a kus života, nechá i kus sebe. Konec povídky. Hezký den všem. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika