cibuloviny - a co po nich?



host - 27.174 (?)
1.2.2008 19:39

Ja som si urobila zahon s jarnými cibuľovinami, ktoré sa nemusia tak často presádzať (narcisky, scila, muskari, kosatčeky retikulata, ifejony, anemonky, crocusy, chionodoxy, imperialis, a aj neaké botanické druhy tulipánov) k tomu som pridala aj primule, hlavne dentikulaty, ich listy su celkom pekné a dekoratívne aj po odkvete a aj pulsatila, a na kvitnutie v lete som pridala dašie cibuľoviny camasiu, ľalie, allium, cyrtanthus. Mám ten záhon už 6 rok a je stále krásny, dokonca sa mi všetko pekne rozrástlo, už sa len dočkať jari.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 244.194 (?), 21.1.2008 21:02

tak pokud to chcete nahradit krásnými letničkami, tak určitě můžete.A buď zasadite letničky už předpěstované (většinou pod sklem na pařeništi nebo ve skleniku), to vam potom vykvetou dřive nebo některé vysejete přimo do volne pudy a chvili počkate:)... všechny rozhodně nejdou vysit do volne pudy pod širé nebe, některe jsou dost teplomilne... ja si budu muset počkat na tu volnou pudu, protože "sklo" nemam. Ale zase jsem taky začinajici zahradniček, je mi 19, tak zaleži na vas, jak se tim budete řidit:))

Mia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.174 (?), 1.2.2008 19:39

Ja som si urobila zahon s jarnými cibuľovinami, ktoré sa nemusia tak často presádzať (narcisky, scila, muskari, kosatčeky retikulata, ifejony, anemonky, crocusy, chionodoxy, imperialis, a aj neaké botanické druhy tulipánov) k tomu som pridala aj primule, hlavne dentikulaty, ich listy su celkom pekné a dekoratívne aj po odkvete a aj pulsatila, a na kvitnutie v lete som pridala dašie cibuľoviny camasiu, ľalie, allium, cyrtanthus. Mám ten záhon už 6 rok a je stále krásny, dokonca sa mi všetko pekne rozrástlo, už sa len dočkať jari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 17.3.2008 14:22

Máme vedle sebe, částečně i promíchaně vysázeny sněženky, narcisy a pivoňky.  V současné době sněženky dokvétají, narcisy se chystají na květ a pivoňky ještě nevylezly, ty vyrostou až odkvetou narcisy. Protože pivoňky jsou hodně velké zakryjí až vyrostou celou plochu, na které teď kvetou sněženky a narcisy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.8 (?), 7.5.2008 10:45

Já mám narcisy v pásech jako takové rádoby hranice proti hryzcům. A vedle mám čverec Acidantery bicilor a mezi sem tam červenooranžové fuchsie. Doufám v podzimní v podzně letní bílo - fialovo-oranž kombinaci. A potom za dalším pásem narcisů lilie, ty zatím vypadají slabě, a ještě za tím trvalky: minirůže, floxy, ostrožku a chryzantémy....Teoreticky stálekvetoucí záhon.. něco asi nevyjde. Boj o tulipány jsem vzdala, hryzci se dostali i do králičího pletiva kolem cibulek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.81 (?), 12.1.2009 17:43

rada od evy je vyborna i ja tak pestuji cibul.a mam take zahonek kde mam cibuloviny ve velkych plast.kvetin./ze drevin/ a ty po odkvetu vytahnu ze zeme a potom pridam kompost do tech der a vysazuji letnicky a trvalky        cibulky necham zatahnout v tech kvetinacich a na podzim je znovu vlozim do zeme je s tim prace ale me to bavi delam to rada mam radost z nadherne kvetouci zahrady kvete mi v kazde rocni dobe spoustou kvetu ruznych barev-nadhera!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika