amaryllis



host - 174.1 (?)
4.6.2007 18:41
Mam hodně druhu amaryllisu, vsechny cibule jsou zasazené téměř celé, nikdy jsem je nevyndala, nenechala zaschnout. Celý rok mají spoustu velkých listů a kvetou dvakrát do roka. Maminka dělá vše dle návodu a nekvetou
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 217.17 (?), 4.2.2007 15:20, zobrazeno: 10333x

25.ledna jsem si pořídil krásně kvetoucí amaryllis a teď všude čtu, že se má cibule zazimovat. Teď 4.února již pomalu odkvétá. Jaký má být následující postup?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.8 (?), 4.2.2007 23:48
Jestli myslíte hvězdník - tedy tu rostlinu s velikými zvonci květů, které se obecně říká amarylis a správně Hippeastrum, po odkvětu je třeba pečovat o listy - rostlina tankuje zásoby pro příští kvetení. Přiměřeně zalévat, přihnojovat, dát na světlé místo, ne moc chladné. Na jaře po zmrzlých může být i venku, ale chraňte ji před slimáky. Koncem léta přestaňte zalévat, listy uschnou, cibuli pak můžete přesadit (raději nenechávejte cibuli dlouho mimo zeminu) a květináč někde uskladnit. Příliš chladu škodí. Až se objeví základ listu nebo poupěte, začněte zalévat. A tak pořád dokola. Když se vytvoří vedlejší cibulky, oddělujte je, až budou velké asi jako vajíčko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.218 (?), 4.3.2007 13:03
mne AMARYLIS odkvetl a nema zadne listy.Zustal jenom dlouhy stonek po kvetu co dal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 12.3.2007 23:40

Cibulku nechte nadále v květináči, dejte na světlé místo za okno, nejlépe jih a listy by měli nasadit po nějakém čase. Je nutné tato listová část pro rostlinu na kvetení pro příští rok. Jinak samozřejmě souhlasím s návodem na pěstování od předešlého milovníka květin. Sám mám krásné sytě červené s bílým lemem a letos jsem si odvážil koupit růžový a bílý v nejmenovaném supermarketu, rostliny mi prospívají, ale musel jsem je ihned přesadit do kvalitní půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.26 (?), 13.3.2007 8:49
ja pestujem amaryllis tak,že v lete ho dám vonku do voľnej zeme,prihnojím a kvitne aj 3 ružice kvetov...na jeseň vyberiem zo zeme presadím do črepníka ak sú listy odstrihnem na 10 cm,cibula ale musí trčať zo zeme aspoň tretina-inak nekvitne...a potom kvitne ešte raz v období Vianoc,alebo trochu neskôr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 3.4.2007 17:55
to zní velice zajímavě.....polovina cibulek půjde ven a uvidím....děkuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.1 (?), 4.6.2007 18:41
Mam hodně druhu amaryllisu, vsechny cibule jsou zasazené téměř celé, nikdy jsem je nevyndala, nenechala zaschnout. Celý rok mají spoustu velkých listů a kvetou dvakrát do roka. Maminka dělá vše dle návodu a nekvetou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika