Zloutne mi cesnek



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
25.6.2017 11:17

Že musí ven, když zežloutne, je jasné. U Vás se mohlo podařit ho pěstovat i o něco déle. V chladnějších oblastech ČR se někdy sklízí až v srpnu. Když zežloutne pátý list, už nemá smysl sklizeň oddalovat. Už nenaroste. Včera jsem ho taky sklidil, ale v severním Bulharsku. Sousedka mi potvrdila, že tam to normální je.

Sklizeň mého česneku v BG
Sklizeň mého česneku v BG
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 175.210 (?), 9.6.2017 23:36

Takže pro sadbu je nejvhodnější česnek, prostý viróz a pochybuji, že bezvirozní česnek vůbec existuje, protože při běžném množení, nelze bezviróznosti docílit. Ten se dá vypěstovat z dělivých pletiv, ale je zde otázka: dělá to někdo v Česku a kolik by potom stála sadba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 11.6.2017 14:40

Já četl u Kozáka, že i tzv. bezvirózní česnek není prostý viróz, mám to teď na listech taky, postříkal jsem to močovinou, zalil Kristalonem Gold, ale nic víc s tím podle mě už nenadělám, rostlina je mohutná a pár proužků bych neřešil, hlavně když bude pořádná palice v zemi, podle mě stačí sadbu obměnit tak 1x za 5let, dle Kozáka když máte šťastnou ruku při výběru na vaše podmínky a půdu, tak jsou uspokojivé výsledky klidně 20let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.246 (?), 24.6.2017 14:29

mne cesnak zozltol a musi von. Je to normalne tak skoro?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.6.2017 11:17

Že musí ven, když zežloutne, je jasné. U Vás se mohlo podařit ho pěstovat i o něco déle. V chladnějších oblastech ČR se někdy sklízí až v srpnu. Když zežloutne pátý list, už nemá smysl sklizeň oddalovat. Už nenaroste. Včera jsem ho taky sklidil, ale v severním Bulharsku. Sousedka mi potvrdila, že tam to normální je.

Sklizeň mého česneku v BG
Sklizeň mého česneku v BG
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika