Zloutne mi cesnek



host - 175.210 (?)
9.6.2017 23:36

Takže pro sadbu je nejvhodnější česnek, prostý viróz a pochybuji, že bezvirozní česnek vůbec existuje, protože při běžném množení, nelze bezviróznosti docílit. Ten se dá vypěstovat z dělivých pletiv, ale je zde otázka: dělá to někdo v Česku a kolik by potom stála sadba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 175.210 (?), 9.6.2017 23:36

Takže pro sadbu je nejvhodnější česnek, prostý viróz a pochybuji, že bezvirozní česnek vůbec existuje, protože při běžném množení, nelze bezviróznosti docílit. Ten se dá vypěstovat z dělivých pletiv, ale je zde otázka: dělá to někdo v Česku a kolik by potom stála sadba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 11.6.2017 14:40

Já četl u Kozáka, že i tzv. bezvirózní česnek není prostý viróz, mám to teď na listech taky, postříkal jsem to močovinou, zalil Kristalonem Gold, ale nic víc s tím podle mě už nenadělám, rostlina je mohutná a pár proužků bych neřešil, hlavně když bude pořádná palice v zemi, podle mě stačí sadbu obměnit tak 1x za 5let, dle Kozáka když máte šťastnou ruku při výběru na vaše podmínky a půdu, tak jsou uspokojivé výsledky klidně 20let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.246 (?), 24.6.2017 14:29

mne cesnak zozltol a musi von. Je to normalne tak skoro?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.6.2017 11:17

Že musí ven, když zežloutne, je jasné. U Vás se mohlo podařit ho pěstovat i o něco déle. V chladnějších oblastech ČR se někdy sklízí až v srpnu. Když zežloutne pátý list, už nemá smysl sklizeň oddalovat. Už nenaroste. Včera jsem ho taky sklidil, ale v severním Bulharsku. Sousedka mi potvrdila, že tam to normální je.

Sklizeň mého česneku v BG
Sklizeň mého česneku v BG
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika