Semena česneku



host - 238.28 (?)
16.10.2023 22:44
Poprvé mi semena uzrála v lokalitě 520 mnm na Brdech, podloží křemenný porfyr, úplně hluchá půda. Teď pěstuju ve Voděradských bučinách na jílu ve 420 mnm. Jíl hnusné struktury, za sucha jako beton, za mokra ještě horší. Netroufnu si soudit Vaše podmínky, ale u mě to nic moc není.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 44.74 (?), 30.8.2023 21:44, zobrazeno: 2632x
V posledních letech se i u nás daří přimět česnek po odkvětu směrem k vývoji semen. Letos mi několik rostlin připadá obzvlášť slibných. Snad je přicházející ochlazení neukončí.
Česnek
Česnek
Česnek
Česnek
Česnek
Česnek
Česnek
Česnek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.227 (?), 30.8.2023 22:25

Držím palce.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.28 (?), 7.10.2023 10:48
Letos se několik semen urodí. Větší část semeniků ještě čeká.
Česnek
Česnek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.28 (?), 15.10.2023 22:01
Letos se urodilo 19ks pravých semen česneku.
Semena česneku
Semena česneku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 15.10.2023 22:23

Gratuluju. Jaké odrůdy se vysemenily? Pěstuju cibuli výhradně ze semen, takže tenhle experiment je pro mne zajímavý a možná i lákavý. Nemám moc srovnání, ale cibule ze semínek mi vychází mnohem zdravější než ze sazečky. Možná je to podmínkami, ale tu cestu jsem docela dlouho hledal. A semínka časneku nejsou k dostání. Tak proto. Byl byste tak od té dobroty a přidal detaily o podmínkách i způsobu jejich vypěstování? Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.28 (?), 16.10.2023 6:46
Celý postup je poměrně detailně popsán v několika historických vláknech zde. V zásadě jde o odstranění pacibulek z květenství přibližně v době otevírání jeho plachetky a následně držení květního stvolu jako řezané květiny v co nejlepších podmínkách až do října. Jako slibné se jeví v hlavně odrůdy typu Purple Striped (Slavin, Džambul, Persian Star, Chesnok Red,...) nebo Marbled Purple Striped (Havran, Janko, Ivan, Metechi, Ljubaša,...) Historicky už mám ze semen tři vlastní klony, akorát jsou vmíchány v mojí směsné kultuře plodných česneků a až letos mi je vrátil popsané kolega. Při pokusech je třeba najít dostat rostlin s plodným pylem (ty výše zmíněné) a mít štěstí s opylením libovolné jiné, i pylově sterilní odrůdy. Takhle se mi jevila slibně Mirka, které se dobře vyvíjejí semeníky, nakonec ale semena nikdy neurodila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 16.10.2023 20:48

Díky za odpověď. Jen si nejsem jist, zda se do toho pustím ve svých podmínkách, tedy velmi jílovité půdě v 570 mnm. Kde to pěstujete vy? Myslím v jakých podmínkách? Mělo by to u mne naději na úspěch, co myslíte?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.28 (?), 16.10.2023 22:44
Poprvé mi semena uzrála v lokalitě 520 mnm na Brdech, podloží křemenný porfyr, úplně hluchá půda. Teď pěstuju ve Voděradských bučinách na jílu ve 420 mnm. Jíl hnusné struktury, za sucha jako beton, za mokra ještě horší. Netroufnu si soudit Vaše podmínky, ale u mě to nic moc není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 17.10.2023 18:58

Tak to jsme na tom podobně. S tím jílem a ta výška také není zase tak rozdílná. Čili není třeba ten česnek rozmazlovat, stačí vědět, jak na to.smiley Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.28 (?), 17.10.2023 20:51
Náhodou se mi dostalo do ruky několik stroužků ze sortimentu Garlicany, kde šlechtí česneky křížením, pravými semeny. Kdyby měl někdo vážný zájem, jsou k dispozici. (Kdo dřív přijde...)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika