Předpěstování pórku



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?)
20.2.2012 11:27

Jenže my neznáme podmínky,  v kterých to bude tazatelka pěstovat, takže přesný termín nikdo nevyvěští.  Je to otázka zahradnických zkušeností. Obecně se dá u běžných zelenin počítat s jedním měsícem od výsevu do výsadby. Pro rajčata a papriky to neplatí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 233.253 (?), 20.2.2012 9:06

Do truhlíčku mohl být už vysetý.Vše už tady je popsané v předchozích příspěvcích!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.87 (?), 20.2.2012 10:00

Najděte mi, kde v předchozích příspěvcích je zmínka o datu, kdy vysít pór tak, aby byl v květnu k výsadbě, tzn. aby nebyl ani přerostlý ani zbytečně malý. Než někoho vyzvete k pečlivému čtení, měl/a byste tak učinit sám/sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 20.2.2012 11:27

Jenže my neznáme podmínky,  v kterých to bude tazatelka pěstovat, takže přesný termín nikdo nevyvěští.  Je to otázka zahradnických zkušeností. Obecně se dá u běžných zelenin počítat s jedním měsícem od výsevu do výsadby. Pro rajčata a papriky to neplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.109 (?), 2.3.2013 15:51

Dnes jsem vysel pór letní do bedničky pro předpěstování sadby. Pórek musí být sklizen před náletem vrtalky. Proto na něj tak pospíchám. Také nemám problémy se vzcházením na záhoně. Co mi vzejde přesadím a sázím za příjemnějších povětrnostních podmínek. Sadbu budu mít po vzejití na lodžii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.90 (?), 4.4.2013 11:59

Loni jsem pěstovala prvně letní pór.Po celou dobu od výsadby jsem ho nechala přikrytý bílou netkanou textilií, jen sem tam odkryla na odplevelení, a zas hned přikryla a žádná vrtalka ani nic jiného ho neznehodnotilo.Byl naprosto čistý, pěkný.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.4 (?), 15.5.2013 20:27

Jak ten pórek sázíte na záhon?A co s ním, když je na záhoně?Teď ho chci zrovna nasadit, ale nevím přesně jak. Zkrátit ho před sázením? Kořen i nať? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 16.5.2013 9:55

Uděláte si brázdu cca 10cm hlubokou, do ní to zapícháte a postupně, jak roste, přihrnujete, až nakonec vznikne vyvýšený hrůbek. Tím získáte dlouhou vybělenou část. Při sázení zkraťte kořínky i nať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.4 (?), 16.5.2013 21:57

Děkuji za radu.Udělám to tak a pak dám vědět, jaký vyrostl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika