Pokroucená nať cibule



giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 227.247 (?)
30.5.2015 20:46
myslite, ze na cesnaku moze byt tiez minerka porova? Nasiel som vcera na koncoch obzratych listov cierne larvy. Predpokladam, ze fuzavka to asi nebude v tomto case. Inak cesnak uz vyzera, ze je hotovy-spodne listy su zozltnute, asi aj vyzrate chodby su v nich-vyzera to hrozne. Vcera som to postriekal RELDANOM, tak neviem, ci este z neho nieco bude. Nebolo by dobre tie zlte listy olamat? Nasiel som na nom zopar cervenych much prednedavnom. Ma uz zacina poriadne stvat, ze na zahrade mam vsetkych moznych skodcov.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 90.203 (?), 17.6.2014 19:01

Mám to samé, už asi třetí rok, protože na jaře nepřikrývám, o pokrývání folií jsem se dočetla až letos. Ale ze zoufalství, když jsem viděla ten záhon cibule, zalila jsem to výluhem z kopřiv, s tím, že už není co zkazit. A cibule se narovnala  !!! Opakovala jsem to několikrát, vždycky tak po dvou třech dnech a takových 90 % jsem zachránila. Letos to samé, pár rostlinek je zamotaných při zemi, ale většina se toho narovnala a snad to dopadne dobře. Příští rok zkusím možná spíš cibuli ze semene, protože na to zakrytí určitě nevzpomenu včas.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 24.6.2014 6:24

Já také nepřikrývám, letos jsem nestříkal ani výluh z kopřiv a taky se vzpamatovala. Těch 90% mám taky. Uvidím, až ji budu vytahovat, výsledek.Dám vědět.  Loni jsem zavčas stříkal-ještě Metation-a taky se vzpamatovala, stejně jako letos.  Příští rok zkusím sázet asi později, ale asi budu muset více zalévat, aby stihla narůst. Cibule za semínka se mi nikdy moc nezdařila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.8 (?), 21.5.2015 11:12

Zdravím, v signalizačných správach na slovenskej stránke uksup.sk zverejňujú pravidelne správy o škodcoch a o tom, ako s nimi treba bojovať. Písali tam, že škodca cibule mínerka pórová sa rojí koncom apríla až začiatkom mája a kladie vajíčka už do vzídenej cibule. Preto ak zasadíte cibuľu skôr na jar, treba ju zakryť bielou netkanou textíliou, okraje zaťažiť, aby sa tam tie muchy nedostali, alebo cibuľu sadiť neskôr. Muchy sa roja vtedy, keď vo veľkom kvitnú čerešne, ale nie skoré! a keď kvitne púpava. Vtedy treba cibuľu sadiť. Tak ja sadím už radšej neskôr, lebo prikrývať sa mi nechce a funguje to. Ale minulý rok bolo sucho a bola som nedočkavá, polievala som aj cibuľu, aby skôr poschádzala a tak sa mi niektorá pokrútila. Tie muchy lietajú až do polovice mája.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.16 (?), 30.5.2015 21:32

Ja sadim cibulu na dve plochy. Viac cibule na jednu plochu, ktoru poctivo striekam. Druhu, menej kusov, aby bola mlada priamo na konzum. Striekam zvacsa systemovymi pripravkami, kedze musim pravidelne chranit kruspan proti husenici, tak dam aj na cibulu. Neskor uz nestriekam. No a sadim neskor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.129 (?), 2.4.2017 14:43


Mám podobnou zkušenost. Já cibuli zálévám opravdu jen velmi málo. Když došlo k napadení, tak se listy kroutily. v tu chvíli jsem si myslel, že nemají vodu. Proto jsem každý den vydatně zaléval a de fakto jsem měl nakonec urodu nadprůměrnou. Byl to první rok napadení vrtalkou, takže nevím zda vrtalka nemá ráda mokřejší prostředí a nebo to byla jen náhoda. Nadprůměrná uroda proto, že nezalévám cibuli a evidentně ji to svědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 227.247 (?), 30.5.2015 20:46
myslite, ze na cesnaku moze byt tiez minerka porova? Nasiel som vcera na koncoch obzratych listov cierne larvy. Predpokladam, ze fuzavka to asi nebude v tomto case. Inak cesnak uz vyzera, ze je hotovy-spodne listy su zozltnute, asi aj vyzrate chodby su v nich-vyzera to hrozne. Vcera som to postriekal RELDANOM, tak neviem, ci este z neho nieco bude. Nebolo by dobre tie zlte listy olamat? Nasiel som na nom zopar cervenych much prednedavnom. Ma uz zacina poriadne stvat, ze na zahrade mam vsetkych moznych skodcov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika