Plevel v cibuli



host - 31.10 (?) 
4.7.2016 18:21, zobrazeno: 9075x

Potřebuji poradit ohledně herbicidu na cibuli. Pěstuji cibuli na fólii a plevel mi roste jen z díry u cibule, vždy to jen projdu a během chvíle vytrhám. Bohužel jsem stačila vytrhat jen třetinu, plevel měl asi 3 cm, a více jsem nestihla a odjela na dovolenou. Během toho týdne u nás obden pršelo a současně bylo teplo. Když jsem se po týdnu vrátila, tak plevel měl 75 cm. Chtěla jsem ho vytrhat, ale jde to i s cibulí. Proto, ač nerada, musím zvolit herbicid. Koupila jsem Sharpen 40, ale z návodu mi není úplně jasné, jestli to lze použít na již vzrostlou cibuli. Píše se tam jen, že musí mít minimálně 2,5-3 listy. Nechci něco pokazit. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 131.253 (?), 4.7.2016 18:43

Sharpen - stejna ucinna latka jako Stomp. Jedna se o pudni herbicid, likviduje pouze klicici plevele nebo do faze BBCH 11-12. Musi se tedy aplikovat "preventivne", ted uz Vam nepomuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 4.7.2016 19:33

Nestříkat, netrhat, STŘÍHAT! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.10 (?), 4.7.2016 20:58

stříhat jsem to zkoušela, ale je to hrozně zdlouhavá práce... ale asi mi nic jiného nezbude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 5.7.2016 6:06

Aha, Vy toho asi máte hektary-nebo tuhnou kolínka?wink-nic ve zlém! Pro stejné potíže jsem jen jedinkrát pěstil jahody v černé textilii-pampeliška byla silný soupeřcheeky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 26.83 (?), 5.7.2016 10:36

Dobry den, my na zahradke cibulu uz neplejeme. Burinu nechavame kludne v cibuli a cibula je stale krasna. Podla mna tym ze tahate burinu porusite korienky cibule a je to horsie ako ked ju tam nechate. Ale to je moj nazor a rokmi odskusany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 2.8.2016 20:33

Přesně. Paní asi má mnoho aktivit a zahrádkaření je až na chvostu. Jedna z možností je, udělat si čas a pozemek po a před výsadbou připravit, zrýt a vyhrabat a případně po výsadbě použít Senkor. Ale dle poznámlky o prorůstání toto bylo opomenuto. V některých případech ani použití textilie růstu plevele nezabrání, je to houževnatý uličník.  Další radou je zatrávnit vše a cibuli kupovat v supermarketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 2.8.2016 22:33

Kdyby se držela vašich rad, tak do toho supermarketu půjde stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika