Kde seženu medvědí česnek?



ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?)
22.4.2015 16:40

Dobrý den, jdu na radu, přinesla jsem si z lesa rostlinky, to první je medvědí česnek, ten znám ale nevím co je ta druhá, má malé cibulky, vypadá jak tráva a voní i chutná po česneku, hledala jsem na netu a nic, prosím,jestli někdo rostlinku neznáte, děkuji E



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.3.2011 6:53
U nás roste v každém listnatém lese v okolí města (BV), jsou to však lesy (lužní) kde je stín a vlhko. Rostou ho zde obrovské spousty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.133 (?), 20.3.2011 9:32

U Starkla za 85,.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.137 (?), 22.3.2011 20:49

Zdravím, jen dodám další místa výskytu, třeba městský park ve Veselí nad Moravou (je to u cesty a není to ideální) a lepší jsou lesy u Uherského Ostrohu, kam chodím já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.254 (?), 22.3.2011 21:30

I když jsou místa, kde česnek medvědí roste ve velkých porostech, dá se sehnat z inzerátů různých časopisů pro zahrádkáře.Přesazovat z přírody je spíše technický problém, protože nejvhodnější doba je po zatažení, ale to se už špatně hledá, tak tedy při žloutnutí listů, ale to trvá jen krátkou dobu, než zmizí.Jednodušší je sebrat semena a máte zaplevelenou zahradu.Jěště několik poznámek: i když logicky by se mohlo jednat o cibulovou zeleninu, patří svým použitím spíše k zelenině listové, podobně jako pažitka... Také bych tento česnek zařadil spíše mezi léčivky, ale tady zase je mu připisována téměř zázračná moc i když ve skutečnosti se zdaleka nevyrovná obyčejnému pěstovanému česneku svojí silou.Jde jen o kšeft založený na lidské hlouposti. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 201.243 (?), 17.4.2016 18:15

Dobrý den. Na česnek medvědí jako léčivku nedám dopustit. Od tří let jsem trpěl chronickým zánětem středouší. V dětství jsem byl několikrát delší dobu v nemocnici léčen velkými dávkami antibiotik. V loni na jaře jsem na internetu četl stejný příběh a s návodem na vyléčení česnekem medvědím a čajem z měsíčku lékařského s několika kapkami propolisové tinktury. Okamžitě jsem vyrazil do lužního lesa k řece Moravě a nasbíral jsem česnek medvědí, který začínal růst. Dával jsem si jej na chleba s máslem místo pažitky a zapíjel danným čajem. Během týdne bylo po zánětech. Bude to více jak rok a ani jednou se zánět neopakoval.Běžný česnek mi nikdy nepomohl.   J.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.4.2016 7:51

Nejsem žádná babka kořenářka, i když bylinky celkem ovládám. Teoreticky, moc neužívám, nejsem v tom poctivecwink Možná, že na tom medvědím česneku pomáhá chlorofyl - když si uvědomím, že na obyč česneku jíte hlavně tu bílou část a na medvědím jen listy. Určitě je v té zelené části také rozmanitější dávka dalších vitamínů a stopových prvků... a něco z toho pomáhá, či jen tím koktejlem konečně zvýšíte imunitu, která vám očividně chybísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 21.4.2015 15:01

Semo ho nabízí též.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 22.4.2015 16:40

Dobrý den, jdu na radu, přinesla jsem si z lesa rostlinky, to první je medvědí česnek, ten znám ale nevím co je ta druhá, má malé cibulky, vypadá jak tráva a voní i chutná po česneku, hledala jsem na netu a nic, prosím,jestli někdo rostlinku neznáte, děkuji E



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.224 (?), 22.4.2015 19:08

Nejde o sněženky??

Není to zakázané??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 22.4.2015 20:10

ne, sněženky ani bledule to nejsou.

Pomohlo by upřesnit lokalitu, kde se nachází "polesí".

Druhá věc je, že i první z česneků vypadá více jako "česnek podivný" než jako česnek medvědí.

Třetí věc je, že jsou oblasti, kde se česnek pro ozdravení sadby vysévá formou pacibulek do vhodných světlých lesů. Pak by se jdnalo o česnek kuchyňský, který si tam někdo "zapoměl" vyzvednout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika