jarní výsadba česneku



host - 196.103 (?)
8.11.2009 10:45

Také jsem už sázela skoro do bláta a vyrostl pěkný. Eva

EUhlirova@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 25.131 (?), 12.3.2009 9:57, zobrazeno: 49312x
Dobrý den, prosím o radu. Dostala jsem krásný česnek k sadbě od příbuzné. Čekám na příznivější počasí, protože do toho bláta se mně nechce a nemyslím si, že je teď vhodné počasí na sázení česneku. Ale příbuzná mne neustále bombarduje, že už jsem ho měla nasadit, že je nejvyšší čas k jarní výsadbě, protože při pozdější sadbě česnek roste do květu, že ona sadila v holínkách, aby česnek už byl v zemi. Vím, že je ideální česnek sadit na podzim a při jarní sadbě sadit co nejdříve, ale sadit do bláta se mně přece jen nezdá. Poradí někdo? Děkuji. Elina.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 12.3.2009 10:21

Včasnost výsadby nemá vliv na to jestli jde česnek do květu.Doporučuji vysadit co nejdříve, pokud to půjde, Pozdější výsadba se může projevit na kvalitě sadby, a následně na velikosti sklízených stroužků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.3.2009 15:38

Elino, většinou sázím česnek na podzim, ale párkrát jsem to zkusila i na jaře.  Sázela jsem hned, jak přešly mrazy - to je právě toto období.  Abych nebyla obalená blátem, tak jsem na povrch záhonu rozhodila vrstvičku písku (asi tak 2 cm) a přes ten písek jsem dělala díry do země sázecím kolíkem.  Ty holiny bych Vám ale také doporučila.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 13.3.2009 0:23

Paní Elino! Když už vám ten česnek vydržel do teť myslím, že se nic nestane, když pár dní počkáte až to trochu oschne. A s tím květem neměla vaše přítelkyně pravdu. Když rozloupnete palici stroužků a zbyde vám kořen s kouskem trvdého stonku, je to paličák a jeho přirozená vlastnost je kvetení. Toho netřeba se bát. Jakmile začnou květy vyrůstat nad listy, uřežte je. Má to vliv na velikost stroužků. Několik květů ale nechte celých. Svým vztyčením signalizují zralost česneku k dobáývání. Pokud jste dostala ozimou odrůdu česneku, nepovažujte za chybu, když vám narostou jen kulaté nedělené palice. Mimo to, že se dají normálně konzumovat, je to vysoce kvalitní sadba pro další výsadbu (asi na podzim).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.190 (?), 13.3.2009 7:02

Když je bláto, dám si na záhonek 3m prkno v takové vzdálenosti, abych dosáhl na sázení a na něm stojím.Po vysazení řádku prkno přesunu, prknem utlačenou zeminu projedu kopáčem a hráběmi a sázím další řádek. Tak pokračuji dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.57 (?), 19.2.2015 16:11

dobrý den, česnekové stroužky musím oloupat? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 19.2.2015 16:50

Ne, stroužky netřeba loupat. Je potřeba jen cibuli rozdělit na jednotlivé stroužky tak, aby se daly sázet dále od sebe než jak jsou v cibuli. Pokud jsou dva stroužky srostlé, sází se celá dvojice nebo se dají do kuchyně ke zpracování (ke konzumaci). Když se při rozdružování cibule některé stroužky oloupou samy, sází se nahé, ale u ostatních je to zbytečná práce navíc.

Jediné, kdy se vzorek stroužků loupe je zjištění, jestli česnek netrpí vlnovníkem a není nutné jej namořit i přes Váš odpor k moření v Sulce. Pokud moříte vše bez ověření, není to chyba (ale běžná praxe).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.103 (?), 8.11.2009 10:45

Také jsem už sázela skoro do bláta a vyrostl pěkný. Eva

EUhlirova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.3 (?), 12.3.2017 0:22

reaguji přesně 8 let po příspěvku, tak to asi nebude aktuální :-) sázet česnek 12.3. je vždy ideální volbou. dobré jsou vysuté záhony na sadbu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.6 (?), 12.3.2017 7:58

Co jsou to vysuté záhony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika