Jak pestovat cesnek z pacibulek?



host - 76.43 (?)
29.6.2019 15:56

z pacibulek mám už druhou sklizeň. Letošní tento týden sklizené stroužky (pravděpodobně nějaký španělský druh z Penny marketusmiley) a velikostně je 1-2 cm. Vše sázeno do mokra bez moření loni na přelomu listopadu a prosince mezi řádky stroužků opět nějakého španělského a českého no name česneku z Penny. Předplodina - janí cibulka + brambory.  Sklizeno tento týden, hlávky cca 5-7 cm, bio kvalita, bez moření a stříkání. Nať už polehávala a vypadalo to, že začíná plesnivět... Soused má metodu sázení česneku do řádků vysypaných páskem jako drenáží pod stroužky. Prý je to velmi šikovné... :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 58.231 (?), 27.7.2015 19:50

Japo se pěstoval ještě nedávno a nyní Japo II. Jestli nemá odrůda množení, tak v podstatě neexistuje. Můžete tvrdit něco jiného. Jestli však Karla IV prohlašujete za jarní česnek, tak informace od Vás musím brát s velikou rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.240 (?), 27.7.2015 20:11

Mám doma knihu "Zelená kuchyně" (vydání z roku 1991, str. 196) a tam jsou u česneku uvedeny jako nejčastěji pěstované odrůdy:

Nepaličáky: Alan, Záhorský, Japo (jarní), Prim

Paličáky: Bzenecký Paličák, Ropal, Znojemský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 28.7.2015 7:45

Česnek Karel IV je moravskou konkurencí Kozákových česneků ze SEMO. Přiznávám se, že díky problémům jež má Semo s dostatečným množením, s touto odrůdou zkušenost nemám, opírám se o informace zahrádkářů jež je zveřejnují na stránkách nejen Sema. Československé zelinářské šlechtění, bylo po mnoho desetiletí významně svázáno s rodem šlechtitelů Pourů, nejen jejich stále oblíbené Pourovo zelí, ale i cibule Zlatava nebo česnek JAroslavPOur, jsou toho příkladem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.7.2015 13:15

Já letos Karla IV. vysadil poprvé a jsem velmi spokojen. Spolu s Dukátem (druhou nekozákovskou odrůdou) má největší cibule i stroužky. Chuť a trvanlivost odzkoušené nemám,.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.43 (?), 29.6.2019 15:41

Tento týden sklázám česnek sázený loni koncem listopadu ze dvou no name sadeb (španělské a české z PennyMarketu :-)) a z loňských pacibulek taky asi španělských.  Jak se psalo v této diskusi, strčídám místa na malé zahrádce a sázel jsem po bramborách. Soused se mi zmínil, že před výsázením do řádků ještě přidá písek, aby stroužky byly jakoby v drenáži. A To má česnek prý rád... A taky stříká proti plásni, což já nedělám a mám česnek domácí bio :-) A letošní výnos? Hlávky jsou spíše drobnější asi kolem 5 -7 cm v průměru. Sklízel jsem protože už se nať zlomila a asi už začínala plesnivět - usychat... Z pacibulek byly stroužky asi 1-2 cm velké, suším je a letos je dám asi po vykopaných malinách nebo zase po bramborách.. S pozdravem Aleš Mičurin  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.43 (?), 29.6.2019 15:56

z pacibulek mám už druhou sklizeň. Letošní tento týden sklizené stroužky (pravděpodobně nějaký španělský druh z Penny marketusmiley) a velikostně je 1-2 cm. Vše sázeno do mokra bez moření loni na přelomu listopadu a prosince mezi řádky stroužků opět nějakého španělského a českého no name česneku z Penny. Předplodina - janí cibulka + brambory.  Sklizeno tento týden, hlávky cca 5-7 cm, bio kvalita, bez moření a stříkání. Nať už polehávala a vypadalo to, že začíná plesnivět... Soused má metodu sázení česneku do řádků vysypaných páskem jako drenáží pod stroužky. Prý je to velmi šikovné... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika