Hnojení česneku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 235.249 (?) 
27.3.2010 15:01

To nebylo na vás, ale na pana Rozkošného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 31.3.2010 23:58

Legraci si nedělám, prostě jsem to tak udělal. O aplikaci LV po letošní zimě a po místních podmínkách jsem přesvědčen na 100 %. Vím, že místo NPK by byl vhodnější Cererit, ale použil jsem to, co jsem měl k dispozici. Trochu jsem porost česneku mělce prohrábl vidlemi, tím trochu rozrušil půdní škraloup i zapravil aplikovaná hnojiva. Spadlo na to i 7 - 8 mm srážek a po týdnu česnek DUKÁT pěkně povyskočil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 1.4.2010 14:33

Česnek se ale nehnojí!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 1.4.2010 14:49

Proč by se česnek neměl hnojit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 1.4.2010 14:55

Pokud vím, tak se zkracuje skladovatelnost.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 1.4.2010 14:58

A co velkovýroba? Pokud se nepřehnojí dusíkem, tak skladovatelnost neutrpí.  VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 1.4.2010 15:26

Cesnak ma rad organicku zeminu a v takej vyrastie aj bez hnojenia. Ale ako kazda plodina potrebuje vyzivu. Ci ju zabezpecite striedanim plodin, alebo hnojenim... Treba vediet kolko a kedy! Este citacia z odbornej studie, zial v anglictine....tyka sa vyzivy cesnaku

 Nitrogen, as well as moisture, availability early in the growing season is essential for optimal growth. Late applications of nitrogen may be deleterious to both yield and quality. Growth is slow during the first four months after planting.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.4.2010 16:28

Ve velkoprodukci je většina půd podhnojených (kdo by taky platil zbytečná hnojiva, že). Ne tak na zahrádkách, tam jsou někdy překvapivé hladiny i poměry živin. Existují samnozřejmě profi provozy, kde se hnojí dost, možná i trochu přehnojuje a příliš to nevadí, spíš naopak, resp. vyplatí se to.. Namátkou - pěstování ovocných stromků. ve školkách, sadbového materiálu - třeba česneku. Protože větší stromky se líp prodávají, česnek se prodává na váhu a beztak jde brzy do země. Ostatně třetí trať neznamená, že půda je úplně vyčerpaná. 
  Ať je to jak chce, i bez hnojení mi vyrostly česneky veliké a dosud neklíčí. Možná by s ledkem vyrostly ještě větší, ale proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 1.4.2010 17:00

No tak vidíte že i odborné studie píšou že nemáte hnojit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 2.4.2010 1:32

Uvažoval jsem, že při těch kvantech vody, které tou zeminou pod česnekem protekly se vyplavilo i spousta živin z půdy. Zahradu mám na kopci, dvůr, na kterém koncem února a začátkem března vyvěralo několik pramenů vody, pod zahradou (na 1. fotografii, za modrými dveřmy sklípek zapuštěný do břehu s celoročně protékající vodou, která je odváděna drenážemi) a nad zahradou zase výše položené pole (na 2. fotce za tím vagónem). V zahradě jsem měl asi 4 dny jezero vody a voda vyvěrala i pod kopce na dvorku. Ten česnek mám letos těsně za tím pletivovým plotem, kde je navážka z bouračky (tedy propustná zem a proto jsem přihnojil), jinak je skoro na celém pozemku jílovitá zem. Jinak to hnojení česneku u mě není pravidlem a ani jsem to nikomu nedoporučoval, jen jsem konstatoval, jak jsem to letos udělal já.

Ale přesto si myslím a jsem o tom přesvědčen, že 150 - 200 kg/ha ledku vápenatého (celkem 22 - 30 kg N), aplikovaného brzy na jaře, česneku jen prospěje a dle půdy, ročníku ap. i celková dávka do 60 kg N, celkově ve 3 dávkách, česneku na kvalitě a skladovatelnosti neubere. To NPK jsem tam dal vyjímečně, protože jsem neměl k dispozici cererit a z výše uvedených důvodů.

Howk

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika