Hnojení česneku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?) 
15.4.2015 10:30

ale ano - přehnojení dusíkem zkracuje skladovatelnost u některých odrůd výrazně (až o 6 týdnů) a u některých nevýznamně (jen o 1 týden). Pokud hnojíte Cereritem před výsadbou málo nebo hodně, je to bez negativního vlivu na skladovatelnost. Vyšší úrodu ale kratší skladovatelnost přináší hnojení LV15 v období duben - květen. Pokud pěstujete česnek pro vlastní potřebu s uskladněním načerstvo, pak s jarním a časně letním přihnojením neděláte příliš dobře (a je lépe osázet o 20% větší plochu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 116.100 (?), 10.4.2014 20:43

Přátelé zahrádkáři. Při čtení některých přizpěvků se směji pod vousy. Víte, on je rozdíl pěstovat česnek na jihu republiky a na rovinách a né jako u nás na Šumpersku, na zahrádce, která je výš než věž radnice. Pokud Vám odtaje metr sněhu a potom přijdou jarní přeháňky, tak v té zemi nic nezůstane. Koncem léta zaryji pelušku, aby měla čas na rozklad a na podzim půdu rozpracuji. Někdy v listopadu napíchám stroušky česneku a čekám na jaro. Jak vykoukne tak použiji Cererit, který zapravím s první okopávkou a asi po 6ti týdnech přidám opravdu velice spoře trochu ledku. Co je nutné je mít stále zkypřený záhon, aby rostlina dýchala. Česnek mořím a přeleji po nasazení látkou, která ničí(žere) plísně. Česnek mi vydrží do května a strůžky mám jak palec. Všem přeji podobné výsledky.Petr Šumperk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 1.9.2015 9:51

Mám dotaz - čím moříte česnek a jakou látkou dezinfikujete záhon s česnekem? Dík za odpověď. Jsem také ze Šumperska, pěstuji česnek, někdy to vyjde bez moření a postřiků, jindy ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.94 (?), 19.10.2011 7:47
jak to je o česneku, česnek se nesmí hnojit hnojem, protože by česnek ožírali červotoči z hnoje.Nebo pohnojit hnojem ale sadbu provést až na rok.Jinak zasazený česnek hnojit můžete granulemi, ledek,močovina(v granulích)...ne hnůj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.26 (?), 30.3.2015 20:24

Hodilo by se na česnek přírodní bio hnojivo? Nebo raději nějaké chemikáie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
farevelak - (2) - 218.245 (?), 20.10.2011 20:18

Dovolil bych si taky vložit pár poznatků.Pročetl jsem různé diskuse ohledně česneku.Sadit obloučkem k severu, ne do stejné tratě ap. nesmysly.Vemte v potaz příkladně strojní sázení.Výsledky jsou dobré.Sadím česnek (zkoušel jsem) tři roky po sobě na stejné místo.Po sklizni jsem půdu prohnojil králičím hnojem a nasadil činské zelí.Po sklizni č.zelí jsem po zrytí nahrubo, úpravy půdy, na konci říjma (jak dovolí počasí)nasadil paličák na totéž místo.Sklízím velké hlavy s tím, že nevidím žádné degeretativní změny.Letos (včera) jsem zasadil na totéž místo.Příští rok místo změním.Ohledně hnojení, jak jsem psal, před sadbou číns.zelí a pak hnojím na sníh celeritem.To je vše.Víc nic tam už nepřidávám.Během růstu celou dobu nezalévám.Není potřeba.Co používám jako herbicid, je motyka.Ta je totiž poloviční zálivka Když není plevel, používám takového malého čerta, abych narušil škraloup po dešti.Tak Vám přeju hodně pěstitelských úspěchů bez hádání.Napsat svůj názor a zkušenost může každý.Pak už záleží, kdo si co, ze všech rady vybere a vyzkouší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.96 (?), 21.10.2011 1:49
Mohol byste Vášho čerta na rušenie škralúpu odfotiť a poslať do fóra? Ďakujem. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
farevelak - (2) - 218.245 (?), 20.10.2011 20:23

Hnojím bez problémů králičím hnojem.Je fakt ten, že na jaro provádím postřik sírnatým prostředkem.Červíky, červotoče nebo háďátka jsem nikdy neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.96 (?), 21.10.2011 1:52
Verte mi, že hádiatka na cesnaku nemáte preto, že na jar striekate Sulkou či Sulikolom, ale preto, že ste ich tam nemal už pri prvom sadení. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.16 (?), 29.3.2015 21:28

tato diskuse o česneku je usměvná namořit sulkou zastrkat do země a hotovo někteří diskutujicí vymyšlejí ale důkaz průkazný nemaj lidi jsou schopný sypat všechno co lidi nakukaj to si můžu ten česnek taky koupit co vyhazíte za  hnojení není nad vymyšlení kravin čr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika