cibule ze semínka



host - 60.162 (?)
27.5.2013 22:10

Proti květilce je nejlepší pěstovat společně cibuli (i šalotku) s mrkví  ve smíšené výsadbě - v jedné řádce. Vhodné aby výsevná rýha měla pevné dno. Cibule narostou nejméně o 70% větší., mrkev má kvalitnější kořen Je to starý slovanký trik. Krom toho - máčet - stratifikovat -semena jak mrkve tak cibule 24 hodin (nebo vlhčit 2 dny) ve vychladlém "čaji"- buď výluh z dubové kůry, případně spařené jemné nařezané vrbové větvičky. Pokud nemáte vrbové větvičky, stačí velmi slabý roztok kyseliny salicylové(snad jej obsahuje i aspyrin), která posiluje růstové schopnosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 177.2 (?), 28.3.2011 12:59

Dobrý den,

též mám odrůdu štuttgarskou a jsem amatér. Chci se jen zeptat, jak udělat hluboké důlky pro semena cibulí? Na obalu od semen o tom není ani zmínka.

Předem děkuji, Adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 28.3.2011 14:12

Semena cibulí se sejí 2-2,5 cm hluboko. Štutgartská není pro cibuli ze semene ideální odrůda, není tak výnosná. Navíc se mi nelíbí tvarově, raději kulaté nebo elipsovité než ploché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 28.3.2011 14:22

Osvědčily se mi odrůdy Alice Lusy a Dagmar. Letos mám navíc nějaký F1 hybrid, jméno si nepamatuju.  Předevčírem jsem spotřeboval poslední cibule ze sklizně 2009. Zapomenuté, ne, že bych je schovával. Pravda, měkší a narašené byly, ale u sazečkových cibulí by to bylo nemyslitelné. 
   V době sklizně nových cibulí jinak ty zbývající loňské usuším. V některých recepturách se těžko nahrazuje čerstvou (náplň knedlíků,  pečení cibulového chleba, aj.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.3.2011 21:48

letos jsem mamce po x letech vysel cibuli, na sucho je pry dobra Dagmar, proto jsem ji zvolil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.75 (?), 28.3.2011 21:54

Pěstuji Alici, Všetatskou a Karmen. Karmen ve sklepě v paneláku mi nyní začíná ztenčovat vnější slupku, nemá takovou výdrž jako ostatní. Ale její chuť mě oslovila. Není ale pro svoji barvu vhodná na tepelnou úpravu, protože se nepozná zda se již nepálí. Nevýhodou cibule ze semen je útok květilky, proto ji budu letos pěstovat v počátku růstu pod netkanou bílou folií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 4.4.2011 11:05

Nevím jak u Vás, ale při pěstování cibule ze semene (cca 0,5 ha každý rok) jsou ztráty po napadení květilkou minimální a ani jsem nikdy neslyšel, že by zrovna květilka cibuli ze semene ve zvýšené míře napadala. Naopak jsem viděl mnohokrát zcela zničený porost cibule ze sazečky, ale ne květilkou, ale vrtalkou. Proto bych zakrývat doporučoval cibuli ze sazečky a v žádném případě ne cibuli ze semene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 4.4.2011 13:05

Přesně jak píše Bred_ik, loni jsme měli vedle sebe sazečku a cibuli ze semínka. Sazečka byla totálně zničena (i přes postřik) hmyzáky, cibule ze semen si i bez postřiků ani nevšimly. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.75 (?), 4.4.2011 17:04

V loňském roce se mi cibule ze semen začala kroutit, postřikem jsem ji zachránil. Myslím, že to byla květilka, protože atak začal snad už v květnu.  Ani vrtalku na pórku jsem neměl. Děsně mě to naštvalo a proto jsem se rozhodl letos pro ochranu folií. Ponechám ji asi do půlky června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.162 (?), 27.5.2013 22:10

Proti květilce je nejlepší pěstovat společně cibuli (i šalotku) s mrkví  ve smíšené výsadbě - v jedné řádce. Vhodné aby výsevná rýha měla pevné dno. Cibule narostou nejméně o 70% větší., mrkev má kvalitnější kořen Je to starý slovanký trik. Krom toho - máčet - stratifikovat -semena jak mrkve tak cibule 24 hodin (nebo vlhčit 2 dny) ve vychladlém "čaji"- buď výluh z dubové kůry, případně spařené jemné nařezané vrbové větvičky. Pokud nemáte vrbové větvičky, stačí velmi slabý roztok kyseliny salicylové(snad jej obsahuje i aspyrin), která posiluje růstové schopnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika