Cibule Globo - předpěstování



host - 172.42 (?)
29.7.2020 18:45

Právě jsem ta semena objednal na osiva-semena.cz. Jistě levnější než z GB a také rychlejší. Pokud ty mé pokusy budou úspěšné, tak si také budu pěstovat svá semena. Díky za informace.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 172.42 (?), 29.7.2020 11:20

Já mám mka zahradě místa dost. jen nemám sílu, abych ho využil.  sad Pokud jde o tu cibuli, tak mně zajímá spíš způsob pěstování než to jestli budu mít o kilo víc nebo míň. Pěstovat ozimou cibuli mně přijde z mého hlediska nejjednodušší.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.186 (?), 28.7.2020 21:20

Zkoušel jsem to 2x. Odrůdu Augusta i Hibernia Při prvním pokusu výsev konec srpna 2016, pak přišly hice cibule špatně vzešla asi jsem ji málo zaléval. takže nic. nedalo mi to srpen 2019 jsem to zkusil ještě jednou s Augustou, cibuli jsem zaléval, tak vzešla celkem slušně, do zimy vyrostla na tloušťku tužky. Přestože zima mírná, tak cibule špatně přezimovala cca 50% ztráty, na jaře špatně rostla a od spodních listů zahnívala. Sklidil jsem jen pár cibulí nevalné kvality, zároveň s najaře vysazenou sazečkou. Takže již nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 29.7.2020 14:06

S tím, že bych vyséval pro přezimování přímo, nepočítám.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 29.7.2020 9:26

Pěstuji cibuli Hybernu a Senshiu yellow (název asi nemám napsán správně, nechce se mi ho hlledat) po několik let. Podrobně jsem popsala na soukromém servru jednoho pána. Časně zjara seju dořádků semeno velmi hustě, tak, jako při pěstování klasické sazečky. Musí se uset, aby cibulky nepřerostly. Jakmile začne nať povadat, sazečka se sklidí a nechá na vzduchu doschnout. Po očištění se nechá někde v suchu a stínu až do podzimu, kdy se vysadí. Výhodou tohoto postupu pro mne je, že cibule nevymrzne a to, co vysadíte, tak vyroste. Při výsevu v srpnu, jak je doporučeno v návodu, je při suchu nutno zalévat, odplevelovat a starat se. Přesto část buď nedoroste, přeroste, nebo vymrzne a porost není jednotný. Při mém způsobu vysadíte vytříděnou cibulku a záhon je stejnoměrně zaplněn. Konzumní cibuli sklízíte již začátkem června, dříve můžete protahat na zeleno. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 29.7.2020 14:33

Tu cibuli si pamatujete dobř-Senshyu yellow. Našel jsem si tuto odrůdu na anglickém webu kingseds a budu si tam kupovat semena. Ještě trochu pohledám jestli nebude v té Anglii nějaký internetový obchod, který bude mít také tu cibuli Kreyson co o ní píše Vašek5, přikoupil bych ji také, ono to poštovné je hrozně drahé.Pokud jde o to pěstování, máte to krásně propracovanéyes. Já ve svých podmínkách půjdu trochu jinou cestou. Semena si vyseji doma a do určité velikosti je budu mít na balkóně. Potom je někdy v září, říjnu vysadím na záhon na zahradě. Vyhnu se tím některým mým problémům na zahradě- jezdím tam dvakrát nebo třikrát týdně, mám zaplevelené záhony a s mým zalíváním to také není OK. Uvidím, za pokus nice nedám. Zábavy s tím bude jistě dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 29.7.2020 16:54

Myslím, že to není Kreyson, ale Kelsae.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 29.7.2020 16:59

Díky za upozornění.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 29.7.2020 18:28

Senshyu yellow jsem získala ne přes semeno, ale jednou jsem v nějakém hyper narazila napodzim na sazečku od fy kiepen... v pytlíku. Cibulek bylo pár, drahá byla požehnaně, ale bylo už pozdě a zrovna ji dali do výprodeje. Od té doby si ji spolu s Hybernou ponechávám na semeno. Z několika cibulí je semene spousta, obnovuji je každé dva roky.V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 29.7.2020 18:45

Právě jsem ta semena objednal na osiva-semena.cz. Jistě levnější než z GB a také rychlejší. Pokud ty mé pokusy budou úspěšné, tak si také budu pěstovat svá semena. Díky za informace.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 21.8.2020 18:43

Dobrý den. Pane Vladimíre, něco taky pro Vás. Cibule Globo sklizena a suší se. Těžký rýč Fiskars vedle jako měřítko. Na to, že celá zahrada byla nedávno týden pod vodou, to dopadlo dobře. Pěstoval jsem ještě šalotku, dále bílou, červenou a klasickou žlutou cibuli a všechno dobrý. Tu bílou si oblíbili slimáci. Jestli budu Globo pěstovat i za rok netuším, až co řekne syn, protože na mě je zbytečně velká. Ale to předpěstování byla moc pěkná zahradničina. Tak ať se daří. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika