Cibule Globo - předpěstování



host - 186.2 (?)
29.7.2020 12:48

Prozraďte mi jak to děláte, moje stndardní úroda vypadá takto a to sázím včas, hnojím, okopávám. Poměrně jílovitou půdu se snažím prolehčit pískem. Zpočátku zalévám... Letos Globo, Kai, sazečky atd... nic. Přitom česnek mám solidní


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 60.85 (?), 13.5.2021 20:38

V pondělí jsem vysázel své sazeničky těch tří odrůd- Globo,... Neměl jsem je moc veliké, al doufám, že dnešní déšť jim pomůže, a že budou rychle růst. ASi tak za týden je pohnojím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 60.85 (?), 13.5.2021 20:47

Ozimé cibule se mně opravdu povedly. Žádné ztráty a teď už mám cibuli na chleba se sádlem, Všechny tři odrůdy mně chutnají stejně, na semeno žádnou pěstovat nebudu. Dokud budou v prodeji semena Hiberny a Augusty, tak si je rád koupím. Počkám ještě jak budou jedntlivé odrůdy vypadat až po sklizni a zasušení.

           Vladimír


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 29.7.2020 12:48

Prozraďte mi jak to děláte, moje stndardní úroda vypadá takto a to sázím včas, hnojím, okopávám. Poměrně jílovitou půdu se snažím prolehčit pískem. Zpočátku zalévám... Letos Globo, Kai, sazečky atd... nic. Přitom česnek mám solidní


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
majda - (4) - 79.10 (?), 14.5.2021 5:45

Mi vyrostla zatím nejlepší cibule když jsem ji zasadila - sazečku - a nechala být celý rok tak. Jednou jsem ručně vytrhala hodně velké plevely a potom už nic. Plazila se mi po nich pootom dýně, tak jsem je ponechala osudu a cibulka byla pak jako ze žurnálu a skoro bez práce.

Nejsem si jistá, ale hnojit cibuli? 

Letos zkouším ze semen Toscu ale z toho asi nic moc nebude, pozdě zaseto, špatné podmínky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 60.31 (?), 21.6.2021 20:52

Můj experiment s pěstováním cibule přes zimu se definitivně chýlí ke konci. Dnes jsem vytrhal tři cibule, abych je zvážil. Každá z nich vážila asi 20 dkg. Ze čtyřiceti vysazených sazenic šly do květu pouze dvě cibule.
Základní informace o tomto projektu:
Výsev tří odrůd Augusta, Hiberna a Senshyu doma do 200 ml kelímků 3. srpna 2020. 5. října byly na záhon do otvorů v černém tkané folii vysazeny sazenice o tloušťce asi 5 mm tkanina. Během zimy na ně byla položena netkaná bílá textilie tak, aby neležela přímo na rostlinách, ale byla asi 20 cm nad nimi. Největší mráz byl - 15 ° C. Od poloviny května jsem sklízel čerstvou cibuli pro použití. Chutnají výborně. Stále mám asi dvě třetiny na záhoně, postupně odebírám a až polehne tak je všechny vytrhám.

           Vladimír

Ozimá cibule Augusta
Ozimá cibule Augusta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika