Žluté listy jahod



host - 181.162 (?)
8.6.2015 19:42

Člověče to rada... Musíte okamžitě situaci nafotit, lepší natočit. Je třeba ihned oficielně odebrat vzorky, protože se působením vdušného kyslíku a jiných vlivů postřiková látka rozkládá - a zde začíná problém. Policie ČR neni na takové věci údajně vybavena, hygiena a rostlinolékařský ústav nemají lidi, či je to daleko a obyčejně je víkend na krku, protože stříkači velmi dobře vědí, že s tím nikdo nic okamžitě neudělá a pak je na všechno pozdě a oni jsou z obliga. No a pak je tu ještě soused se kterým se nemáte rádi a který bude mezi jinými tázán zda něco podezřelého nepozoroval a on u případného jednání lakonicky pronese - nic podezřelého jsem nepozorova. A je to v ... To je zkušenost!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 181.162 (?), 8.6.2015 19:42

Člověče to rada... Musíte okamžitě situaci nafotit, lepší natočit. Je třeba ihned oficielně odebrat vzorky, protože se působením vdušného kyslíku a jiných vlivů postřiková látka rozkládá - a zde začíná problém. Policie ČR neni na takové věci údajně vybavena, hygiena a rostlinolékařský ústav nemají lidi, či je to daleko a obyčejně je víkend na krku, protože stříkači velmi dobře vědí, že s tím nikdo nic okamžitě neudělá a pak je na všechno pozdě a oni jsou z obliga. No a pak je tu ještě soused se kterým se nemáte rádi a který bude mezi jinými tázán zda něco podezřelého nepozoroval a on u případného jednání lakonicky pronese - nic podezřelého jsem nepozorova. A je to v ... To je zkušenost!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.186 (?), 9.6.2015 10:19
Zkoušela jsem proti mravencům leccos - prolít, posypat atd. Většinou to neúčinkovalo vůbec, nebo jen krátkodobě, a za pár dní či týdnů si ve stejném místě vybudovali nové mraveniště. Nakonec se mi osvědčil (a to se stoprocentní účinností) přípravek Substral. Jsou to světle modré krystalky pro mravence silně přitažlivé - leč toxické, stačí malinko jimi posypat místo výskytu mravenců a je po starosti. Pokud jim krystalky tak moc chutnají, že je do druhého (třetího) dne spořádají, ještě pro jistotu trošku přisypu. Celé hnízdo je za pár dní vyhubeno - což je pravdivě avizováno na krabičce s tímto přípravkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.66 (?), 9.6.2015 13:31

Jo taky jsem zkoušela ty modré krystalky, ale zdálo se mi, že se jim mravenci přímo vyhýbají. Na ty mravence jsem si postěžovala spíše ze zoufalství, máme tak velký pozemek, že chemie by mě stála majlant a stejně jak jsem psala, chemie je až poslední volba. Máme tam snad všechny druhy - rezavé, malé černé, větší hnědé i ty obrovské až 1,5 cm dlouhé. Holt pozemek u lesa. Ničit je nemá cenu, kam člověk rejpne, tam je hnízdo a to doslova. Přírodovědec by u nás předl blahem. Jen mě zlobí, že s tou invazí začínají vždy až v době, kdy jsou na rybízu i na těch jahodách už plody, takže postřiky proti mšicím se už nedají použít. Takže si nasadím gumové rukavice a jedu větvičku po větvičce. U rybíru jsem si na to už zvykla a počítám s tím, ale s těma jahodama mě letos naštvali. Skoro pod každým květem byla na stonku kolonie mšic i s hlídacíma mravencema. Tím rozmačkáváním jsem tam strávila fůru času a pak přijede traktor s nějakým sajrajtem a mám po jahodách. Jsem zvědavá, jestli to přežijí nebo časem odejdou i s těma loni zasazenejma angreštama. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 9.6.2015 13:46

Mě zabral Mravenčí bufet. Obsahuje stejnou účinnou látku jako postřik Spintor. Vyrábí to bakterie a tak je to údajně šetrné k necílovým organizmům. A nebo si kupte mravenečníka. Je ekologický a mravence žere zadarmo cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 14.6.2015 14:18

Čtu váš příspěvek-máme to samé! Listy žloutnou, pak zhnědnou, nikdy jsem se s tím nesetkala, a to jahody pěstujeme nejméně 20 let! Je to na dvouleté sadbě i jednoleté. Mají nasazeno hodně jahod, tak jsem zvědavá jestli dozrají. Moc by mě zajímalo čím to může být, loni jsme přihnojili hnojem, letos jsme 1x zalili Kristalonem na jahody. Nikde se nemohu dopátrat v čem je problém.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 14.6.2015 17:13

Vedle jsem četl, že letos hnojení neproběhlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.57 (?), 14.6.2015 17:44

Přihnojili jsme až když se objevilo žloutnutí, asi před týdnem jednou zálivkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika