Tmavé skvrny na hrušce



host - 182.227 (?)
29.5.2018 7:30

Až teď jsem si všimnul, vždyť jsem to psal níže už před dvěma lety. P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jindragon - (1) - 212.34 (?), 15.4.2016 10:26, zobrazeno: 8672x

Dobrý den, 

na podzim jsem zasadil Wiliamsovu hrušku a na jaře se na ní objevily tmavé skvrny. Prosím o radu o jakou chorobu se jedná.

Wiliamsova hruška
Wiliamsova hruška
Wiliamsova hruška
Wiliamsova hruška
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 15.4.2016 11:22
Omrzlinky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.185 (?), 28.5.2018 22:27

Dobrý deň, oživím tému. Mám podobný problém a (zhodou okolností?) tiež s Williamsovou. Na kmeni som objavil čierny fľak, viď. foto. Jedná sa skutočne o mrazové poškodenie alebo je to niečo iné?

Mrazové poškodenie ako vysvetlenie by malo v mojom prípade aj svoju logiku, ale radšej sa opýtam skúsenejších, či je to skutočne následok mrazu. V jeseni 2017 som vysadil súčasne 2 hrušky - Williamsovu a Clappovu, obe na hruškovej plánke. Na jar ochotne a vcelku rýchlo zazelenala Clappova, Williamsova reagovala o dosť pomalšie, lenivo, akokeby bola trošku "zabrzdená" - nechcelo sa jej. Vravel som si, že je proste taká viac fajnová. Je do teplejších polôh, možno teoreticky už pre ňu nemám vhodné podmienky. Viem, že neznáša mrazy a u nás mrazy bývajú, ale chcel som ju skúsiť, lebo vraj jedna z najchutnejších hrušiek. Takže ak je to mrazové poškodenie, má to svoju logiku - Clappova také fľaky po sebe (aspoň zatiaľ) nemá a mala by byť aj do vyšších polôh - je teda odolnejšia. Takže ide skutočne o poškodenie mrazom? Môžete to prosím niekto potvrdiť? Alebo je v tom niečo iné? Ďakujem.

Ak by som tu Williamsovu musel zlikvidovať - odporučí mi prosím niekto odolnejšiu hrušku do vyšších polôh, vhodnú ako opeľovača pre Clappovu? Najlepšie letnú, lebo jesenné u nás asi úplne nedozrejú. Ešte tvrdá Konferencia iba s náznakom sladkosti mi nechutí. Ešte raz ďakujem.  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.185 (?), 28.5.2018 22:32

Pridávam ešte 1 fotku, tentokrát listov, tiež s nejakými čiernymi škvrnami - tu by som to tipol skôr na nejakého škodcu...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 29.5.2018 7:23

Takto reagují čerstvě nasazené hrušně na nedostatek vody v pletivech. Málo zálivky, poškozené kořeny, zaschlá sadba, cokoliv. Mrazem to není.Ty listy jsou jen důsledek.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 29.5.2018 7:30

Až teď jsem si všimnul, vždyť jsem to psal níže už před dvěma lety. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 16.4.2016 8:10

Vykopat a spálit.Když pominu uschnutí špatnou výsadbou (voda) což nepředpokládám, opět mě kane na mysl co jsem tu už napsal.Další ukázka našich školkařu nebo prodejců.Není přeci možné aby v takovém množství vysazené hrušně umíraly do jednoho či dvou roků.A to si tu ztěžuje pouze zlomek postižených.Absence ošetřování ve školkách, množení v oblastech zamořených spálou a podceňovaná rez hrušňová.Pouze zisk bez kvality.Pokud bych dnes vysadil hrušeň,po výsadbě bych ošetřil mědí (Champion) totéž po zimě a dále během vegetace proti rzi a houbovým chorobám ale hlavně navštívil spolehlivou a osvědčenou školku kde se provádí testování zdravotního stavu.Máme zřejmě spoustu školek promořených.Nemusíte se mnou souhlasit ale jak si to vysvětlit!

Zahradě zdar   -   Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 16.4.2016 20:03

Tu hrušku nemocnou nemáte. Trefil jste jen na přeschlý stromek a vada se projeví právě v této době. Tak co jiného, reklamovat. U tohoto by s reklamací neměl být problém. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 17.4.2016 8:54

Přeschlý stromek, to jsem napsal dost nešikovně. Měl jsem napsat raději, nefungují kořeny. Mohly taky uhnít, být ohryzané atd. Ale ještě mě napadlo, takto se projevuje taktéž stromek, který byl odlistěný třeba už začátkem září a pletiva nebyly řádně vyzrálé. V tom případě by však narašil kmen nad místem štěpování.  Stromek nemocný určitě není. Je jen suchý,  na vyhození.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika