špatná jablka - plesnivá jádra



host - 204.1 (?)
14.10.2007 11:00
Mám také odrůdu Florina tato porucha se uní oběvuje když jsou nadměrně veliká jablka když jsou menší najde se jen některé jinak je trvanlivé jen někdy trochu vadne a neni tak šťavnaté letos jsem je měl ještě v květnu z loňské sklizně mám je naroubované na čisteckém který jsem musel zrušit kvůli strupovytosti letos by se bývalo urodilo.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 154.1 (?), 13.10.2007 21:25, zobrazeno: 8953x
Dobrý den, máme na zahradě pět plodících stromů jabloní odrůdy FLORINA (nejspíš) stáří 15 let, u všech stromů se na plodech pravidelně objevuje vada:
velká část plodů má rozšířený průchod, otvor mezi "muškou" a jadřincem, jádra těchto plodů jsou silně plesnivá - černá plíseň. Protože to nejspíš nebude penicilín, takové plody po rozkrojení vyhazujeme. Zajímalo by mne, zda se jedná o vrozenou vadu a jediné řešení je třídit plody/vykácet stromy nebo se dá tato vada odstranit například cíleným přísunem živin, hnojením a pod. Děkuji mnohokrát za odpověď. Břeťa.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 14.10.2007 9:11
Nejspíš to bude - jak píšete fyziologická porucha, zřejmě nerovnováha živin. Plesnivění jádřince pak bude druhotné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 14.10.2007 11:00
Mám také odrůdu Florina tato porucha se uní oběvuje když jsou nadměrně veliká jablka když jsou menší najde se jen některé jinak je trvanlivé jen někdy trochu vadne a neni tak šťavnaté letos jsem je měl ještě v květnu z loňské sklizně mám je naroubované na čisteckém který jsem musel zrušit kvůli strupovytosti letos by se bývalo urodilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.1 (?), 28.10.2008 15:15

Tuhle diskuzi jsem před rokem zahájil. Dal jsem na rady, v předjaří jsem okolo stromů posypal mletým dolomitem a později ještě vápnem čerťákem. Jabka jsou nyní kvalitní, nepočítám-li obaleče. V zimě znovu povápním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika