Problem s jahodami



host - 250.142 (?) 
12.4.2024 19:56, zobrazeno: 213x
Zdravím. Poprvé jsem si zasadil několik jahodniku a hned se mi asi po dvou tydnech objevil problem. Na listech se mi udelaly hnede, mozna zlate tečky.Na některých se to zatím moc neprojevilo, na některých je toho více. Jahodam jsem namichal do zahonku směs pisku, raselinovyho substratu na jahody, pudy z pole a trochu kompostu. Kompost jsem pridal chvíli před zasazenim, protože sazenice přišly dřív, než jsem cekal. Zalejval jsem neodstatou chlorovanou vodou. Počasí bylo celkem fajn, jenom jednou rano byl prizemni mrazik. Nemůžu najít žádnou fotku s nějakým podobným problémem. Nevim, jestli to může být prehnojeni tim kompostem, nebo naopak malo živin. Případně nějaká plíseň? Chlor? Děkuji za rady.
1
1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.142 (?), 12.4.2024 20:04
Ještě jiné foto
2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.168 (?), 12.4.2024 21:38

Prosím vás, vůbec se neplašte! Je to normální "skvrnitost listů jahodníku", vyskytuje se prakticky na minimálně 3/4 pěstovaných jahod. Plodnost nijak neovlivňuje. Lze se jí zbavit postřiky, ale většinou se až po skončení sklizňového období staré ďubkaté listy ostříhají a stříká se až potom, aby nové listy narostly čisté.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.168 (?), 12.4.2024 21:47

Ještě k té půdě/hnojení. Nevím, jak dlouho už je máte zasazené. Jakmile se trochu začnou "hýbat"(začne růst lísteček apod = budou již zakořeňovat), bylo by dobré jim přidat TROŠKU Cereritu -ale opravdu trošku- jen tak pocukrovat půdu do kroužku kolem sazenice.

A pokud vám pokvetou, až budou příští týden hlásit mrazíky -asi 19.,20.4.-přehoďte přes ně na noc netkanou textilii, aby vám mrazík nespálil květy, zčernaly by.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 247.144 (?), 13.4.2024 7:20
Děkuji za odpověď. No jsem začátečník a tak nevim. Budou to asi 2 týdny, co jsem je zasadil. Hnojivo jsem si koupil Agro natura jahody, je to taky nějakej prášek, kterej se má nasypat kolem kytek. Jahody zakryju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika