Nádory na stonku rajčat



host - 158.26 (?)
2.7.2010 17:12

Tak jsem to nemyslela, jenom mi to vizuelně nedělá dobře. Pro mě je to prostě HNUSNÉ! I kdyby to bylo na salátu nebo hrušce. Jedlá budou, protože je nepěstuju pro sebe, ale pro manžela, ten na zahrádck ani nepáchne, čili o nádorech nemá ani páru, čili rajčata zblajzne ani nebude vědět jak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 158.26 (?), 23.6.2010 22:30, zobrazeno: 6361x

Vloni bylo o stejném problému v diskuzi psáno, ale nikdo nedokázal poradit. Dnes jsem si všimla, že na stonku jednoho rajčete se začíná tvořit malá svislá prasklinka, ze které začínají vykukovat malinkaté nádorky. Předpokládám, že se budou zvětšovat, až se vyvalí hrouda nádorků. Vůbec mě nenapadá, čím by to mohlo být. Stalo se mi to poprvé a to pěstuju rajčata už nějaký ten rok. Předpokládám, že by mohlo být na vině letošní poněkud proměnlivé počasí, možná hrají roli i tím pádem rostlinou nezpracované živiny. A jen mezi námi - při pohledu na tu prasklinu a ty nádorky je mi fakt špatně. Doslova. Zřejmě ji budu muset zlikvidovat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 24.6.2010 6:34

Nemám to vědecky ověřeno, ale napadlo mě, že by to mohl být přetlak asimilátů v rostlině. Ta nemá boční výhony a tak se tvoří toto. Je zbytečné si personalizovat vlastnosti rostliny. Je to prostě kytka, lidského na ní nic není. Ta rajčata jsou bezpečně jedlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.26 (?), 2.7.2010 17:12

Tak jsem to nemyslela, jenom mi to vizuelně nedělá dobře. Pro mě je to prostě HNUSNÉ! I kdyby to bylo na salátu nebo hrušce. Jedlá budou, protože je nepěstuju pro sebe, ale pro manžela, ten na zahrádck ani nepáchne, čili o nádorech nemá ani páru, čili rajčata zblajzne ani nebude vědět jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.22 (?), 2.7.2010 18:16

Dobrý den,

v případě nádorků by se mohlo jednat o bakteriální nádorovitost. Je to ale těžké posoudit, když není k dispozici foto. Původce nádorovitosti je polyfágní půdní bakterie a pro vstup do rostliny využívá poraněná pletiva. Zvážila jste i tuto možnost?

Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika